En iyi Mercedes’i kim hazırlıyor

Mercedes-Benz Türk, Satış Sonrası Hizmetler Olimpiyatları yarışmasının 2018 finali ve ödül törenini gerçekleştirdi. 15 Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayisi’nden; toplam 40 Satış Sonrası Hizmetler çalışanı finale kalırken 24 çalışan ödüllendirildi.

Mercedes-Benz Türk Kamyon & Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Can Balaban; “Mercedes-Benz Türk olarak Daimler global ağında bir ilke imza atarak 2003 yılında ‘Mercedes-Benz Türk Teknisyen Olimpiyatları’ adıyla başlattığımız yarışmamız; 2005 yılında tüm dünyadan servis çalışanlarının yarışmasına olanak tanınan bir organizasyon olan Daimler AG TechMasters’a kapı açtı. Bugüne kadar pek çok birinciliğe ek olarak; ‘En İyi Takım’, ‘Dünyanın En İyi Müşteri Danışmanı’, ‘Dünyanın En İyi ATT Teknisyeni’ gibi farklı kategorilerde ödüller Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler çalışanlarının oldu. Nitelikli hizmetlerimiz neticesinde özellikle kamyon ve otobüs ürün gruplarındaki müşterilerimiz ile marka bağlılığımızı artırıyoruz.”

Mercedes-Benz Türk servis çalışanları

“SSH Olimpiyatları sadece ulusal ve uluslararası alanda rekabet ortamı ve motivasyon sağlamakla kalmıyor; aynı zamanda teknisyenler için iyi bir kariyer gelişimini de beraberinde getiriyor. Başarılı olan birçok teknisyen bugün Atölye Şefi veya Servis Müdürü olarak görev alıyor. 15 yıl önce ortaya çıkardığımız yarışmanın bugün, ana şirketimiz tarafından örnek alınarak kabul görmesi ve dünya çapında uygulanıyor olması bizler için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı.” dedi.

Daimler’de ödüller Türkiye’ye

Daimler ağında 2013 yılında Mercedes-Benz Türk ekibi 6 kategorinin beşinde birincilik ve bir de ikincilik elde ederek kırılması zor bir rekora imza attı. Mercedes-Benz Türk aynı yıl “En İyi Takım” ödülünü de kazandı. 2008 yılında “Dünyanın En İyi Müşteri Danışmanı” ve 2011 yılında “Dünyanın En İyi ATT Teknisyeni” gibi ödüller Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler çalışanlarının oldu.

Mercedes-Benz Türk 2018 SSH Olimpiyatları’na 46 Otobüs Teknisyeni, 139 Kamyon Teknisyeni, 40 Müşteri Danışmanı ve 26 Servis Pazarlama Sorumlusu olmak üzere toplam 251 kişi katıldı; finale ise 40 kişi kaldı. 2003 yılından beri ise yarışmaya; Otomobil, Hafif Ticari Araçlar, Kamyon ve Otobüs ürün gruplarından ön eleme ve final aşamalarına toplamda 6.500 Teknisyen, 550 Müşteri Danışmanı ve 175 Servis Pazarlama Sorumlusu katıldı.

24-25 Ekim tarihlerinde şirketin İstanbul fabrika merkezinde yapılan tören Mercedes-Benz Türk Kamyon & Otobüs Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Can Balaban; Bayii Ağı & İş Geliştirme Direktörü Didem Daphne Özensel ve Mercedes-Benz Türk yöneticilerinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Mercedes-Benz Türk’ün İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük Binası’nda gerçekleştirilen törene ayrıca Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii yöneticileri de katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz