Mercedes AMG GT ile en uzun günde en hızlı tur

Kuzey yarımkürenin en uzun günü olan 21 Haziran’da Mercedes AMG GT, İstanbul Park pistine çıktı. 2018 yılında büyük bir yatırımla İstanbul’da Mercedes üssünü hayata geçiren Gelelecek Otomotiv,  markanın en hızlı ve pahalı modellerinden biri olan GT ile pistte hız denemesine imza attı.

Özel test sürüşünde Mercedes AMG GT 43 4 Kapı Coupe modeli; 0-100 hızlanmasını 4,11 saniyede tamamladı. Porsche 911 GTS, Audi R8, Aston Martin Vantage gibi rakipleri bulunan Mercedes AMG GT 43 4 Kapı Coupe fiyatı ile de sınırları zorlayan modellerden biri…

Mercedes Benz model ailesinde sadece AMG ile birlikte bağımsız bir model grubu olarak geliştirilen GT; roadster, coupe ve 4 kapı coupe olarak 43, 53 ve 63 modelleri ile yola çıkıyor. 

Dijital dönüşüm projelerine ve müşteri etkinliklerine önem veren Gelecek Otomotiv VadiPark, dün  Intercity İstanbulPark’ta düzenlediği özel test sürüşünü; pandemi nedeniyle davet edemediği müşterileri için online olarak yayınladı.

Gelecek Otomotiv CEO’su Bekir Koman; “Hem yaz mevsiminin başlangıcı hem de yılın en uzun günü olan 21 Haziran’ı spor otomobiller için en önemli adreslerden biri olan pistte; festival havasında kutlamak amacıyla etkinliğimizi müşterilerimizi de misafir edecek şekilde çok daha önceden planlamıştık.

Maalesef pandemi süreci nedeniyle etkinliğimize fiziki olarak misafir davet edemedik. İptal de etmedik, geleceğe umutla baktığımızı göstermeyi hedefledik. Müşterilerimizi Mercedes üssü olarak inşa ettiğimiz İstanbul VadiPark’ta; özenle uyguladığımız hijyen koşullarının geçerli olduğu showroomumuzda misafir etmek istiyoruz.”

Bekir Koman, Mercedes Benz Gelecek Otomotiv CEO

Fiyatı 1 milyon 649 bin TL

Mercedes-Benz Gelecek Otomotiv İstanbul, Diyarbakır, Erzurum ve Malatya CEO’su olan Bekir Koman; modelle ilgili şu bilgileri verdi; “Intercity İstanbul Park pistine çıkan Mercedes-AMG GT 43 modelimiz spor otomobil performansını dört kapılı bir otomobilin sunduğu rahatlık eşliğinde sunuyor.

Alçak kaputu, baskın ön yüzü ve kaslı vücut dili; dört kapılı coupé’nin sportif genlerini bütünüyle sergiliyor ve tüm dikkatlerin üzerine çekiyor. 367 beygir gücünde ve 500 Nm tork üreten Mercedes AMG GT 43 4MATIC+ fiyatı 1 milyon 649 bin TL’den başlıyor.

Bu haftadan itibaren showroomda görülebilecek serinin zirvesi olan 639 beygir gücündeki V8 motora sahip Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ fiyatı ise 3 milyon 850 bin TL.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz