Megane SUV nerede, ne zaman tanıtılacak?

 

Renault’nun gelecek yılki ajandasının en önemli modellerinden yeni kompakt SUV modeli için tarih verdi. Fransız firma, yeni modelin üzerindeki örtüyü 2 Şubat 2015’te Paris’te kaldıracak. Böylece yeni araç bir ay sonraki Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenmesi öncesinde ilk tanıtımı da yapılmış olacak. Renault konuyla ilgili şimdilik daha fazla bilgi açıklamadı.

 

Renault-Megane-SUV-icin-takvim-belli-oldu

 

Megane platformu üzerine tasarlandığı belirtilen yeni SUV’un en büyük rakibi de Renault Nissan İttifakı’nın en başarılı modellerinden Nissan Qashqai olacak. Bu model Avrupa’da crossover pazarını da domine ediyor.

Kaslı ve yüksek Megane’ı andıracak olan araç, tüm Avrupa’da hızla büyüyen C SUV segmentinde rekabet edecek. Otomobilin Türkiye’de piyasaya çıkışı ise yılın ikinci yarısında gerçekleşecek. 7 kişilik versiyonu ise 2017 yılında yollara çıkacak. Renault, B SUV segmentindeki Captur modelinin küçük kardeşi Kwid’i 2016’da sunmayı planlıyor.

 

Renault'un 2015 yılından itibaren yollara çıkaracağı yeni modeller hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler http://www.otoajanda.com/5301/megane-suv-geliyor/ adresine gidebilir. Özellikle 5 bin dolardan daha ekonomik yeni Renault ile http://www.otoajanda.com/index.php?icerik=5318, küçük SUV Kwid ve siparişle gelecek Alpin ilgi çekebilir.

 

 

Renault-SUV-nerede-ne-zaman-tanitilacak

 

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here