MBT’den 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü filmi

Mercedes-Benz Türk, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü anısına çalışanlarının oynadığı bir film hazırladı. Filmde bünyesinde çalışan kadınların ayakta kalmak için “nelerle uğraştıklarını” gösteriyor.

Şirketin değişik bölümlerindeki kadın çalışanların nasıl başardıklarını anlattıkları filmle, izleyicilere gelecek için de umut veriyorlar. Hazırlanan film ile Mercedes-Benz Türk, çoğunlukla erkeklerin görev aldığı otomotiv sektöründe, kadının adı var diyor ve kadın istihdamının desteklenmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Mercedes-Benz Türk’ün toplumda kadının her alanda hak ettiği güce kavuşması, kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği tanınması hedefiyle 16 yıldır değişik projeler yürütüyor.

“Her Kızımız Bir Yıldız” projesi kapsamında kız çocuklarının eğitimi destekleniyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) katkılarıyla gerçekleştirilen projede, burs desteği verilen Yıldız Kızlar için ayrıca mesleki gelişim eğitimleri ve kişisel gelişim atölyeleri düzenlenerek, eğitim ve mesleki hayatlarına katkıda bulunuluyor. Türkiye’nin dört bir yanında her yıl 1.200 Yıldız Kız burs alarak eğitimine devam ediyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz