MAN Eğitim Akademisi, online eğitim sürecini hızlandırıyor

Koronavirüs döneminin vazgeçilmezlerinden biri uzaktan çalışma da denilen online hizmetler oldu. Şirketler de eğitimden satışa pek çok hizmeti online yürütmeye yöneldi. Bunlardan biri de MAN Türkiye. Ankara merkezli kamyon ve otobüs üreticisi pandemi ve sokağa çıkma yasaklı günleri online eğitimlerle değerlendirdi.

Şirket online eğitim süreci için bir mobil uygulama da geliştirdi. MAN Eğitim Akademisi, bu aplikasyon üzerindeki online eğitim videoları ile çalışanlarını yeni döneme hazırlıyor.

Ankaralı üreticinin eğitimleri “MAN E-Learning-Kendi kendine öğrenme portalı” ve canlı sanal sınıf seminer uygulamaları ile tüm servis-bayi ağına ulaşıyor.

MAN, “Geleceğin eğitimini bugünden veriyoruz” anlayışıyla yıllar önce online eğitimin altyapısını oluşturmuştu. Koronavirüs etkisi ile birlikte de online ve sanal sınıf eğitim platformlarını daha aktif bir şekilde kullanmaya başladı. Pandemi döneminde çalışan, servis ve bayilerine motordan, bakıma, sistem eğitimlerinden, yürür aksama kadar birçok konuda eğitim vermeyi sürdürdü.

PET Nedir, EDC7 motor neden güç kaybeder eğitimleri

Motordan, araç bakımına, sistem eğitimlerinden ve yürür aksamlara kadar farklı başlıklar altında birçok konunun işlendiği eğitimler ilgili birimlerdeki bir çok çalışanı kapsıyor.

İnteraktif olarak verilen eğitimlere çalışanlar da eğitimlere katılarak yoğun ilgi gösterdi. MAN Eğitim Akademisi, eğitimlerin sonunda anket ve kısa sınavlarla çalışmanın sağladığı katkıları ölçtü.

MAN Eğitim Akademisi ayrıca izolasyon sürecinde mevcut online eğitim platformlarına ilave olarak, “Kısa-video eğitim” içerikleri hazırladı. Hazırlanan uygulama sayesinde şirket çalışanlarına mobil üzerinden de uzaktan eğitim verildi. Katılımcıların, cep telefonu kullanarak kolayca ulaşıp, katılabildiği interaktif online eğitimlerin sonucunda ise, anket ve kısa sınavlar yapılarak, verilen eğitimin sağladığı fayda ölçüldü.

Sunulan online uygulamalar ile günümüzün popüler eğitim trendlerinden olan “Gamification-Oyunlaştırma” özellikleri de eğitimlerde kullanılabiliyor.

MAN Eğitim Akademisi Yöneticisi Levent Kireç, “Farklı uzmanlık alanına sahip çalışanlarımıza yönelik verdiğimiz eğitimlere, katılım oldukça yüksek oldu. Yoğun ilgi ve pozitif geri dönüşler bizlerde gelecekte de bu uygulamaları artan bir ivme ile devam ettirme yönünde bir inisiyatif oluşturdu” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz