Makam aracı Maybach olacaktı

 

Mercedes, yeniden canlandırmaya karar verdiği ultra lüksün efsanevi ismi Maybach'ı S Class modellerinde kullanmaya karar verdiğini açıkladı. Kontrolünü elinde tutan Daimler'in iki yıl önce üretimini durdurduğu marka, üç yeni S Class versiyonla yeniden yollara çıkıyor. Yeni isimli S 600 modeli ilk kez Los Angeles Motor Show'da kendini gösterecek.

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı'nın da geçtiğimiz günlerde makam aracı olarak 2012 yılında Cumhurbaşkanlığı envanterine girdiği belirtilen 2014 model Mercedes S Class kullanımını tercih etmişti. Bu udurumda az daha beklense Erdoğan'ın makam aracı Maybach logosunu taşıyacakmış.

Erdoğan'ın yeni kullanıma aldığı Mercedes S 600 Long için açıklanan fiyat 1 milyon 157 bin lira olmuştu.

Başta Çin olmak üzere lüks pazarının ekonomik dalfalanmalardan etkilenmediğini gren daimler, bundan fırsat çıkarma yaklaşımını benimsedi. Şirketin son kararına göre Maybach 3 yeni modelle Mercedes platformuna gerileyerek, yoluna devam edecek. 

Bir nevi S Class'ın üst versiyonlarına ismini verecek olan Maybach için yeni strateji açıklandı. Daimlerin yeni Maybach stratejisinin ilk örneği Los Angeles Autoshow Fuarı'nda gösterilecek. Maybach S Class 500, Çin pazarı için dizayn edilip, geliştirilecek.

Maybahc S 600 modelinde ise 530 hp'lik V12 biturbo benzenli motor görev yapacak.

 

 

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here