Lüksün zirvesi: Mercedes Benz S Maybach

Kısa bir süre önce satışa sunulan Mercedes Benz amiral gemisi S serisi en üst versiyonu ile yeniden sahnede. Uzun versiyon S Class’dan 18 cm daha uzun olan Mercedes Benz S Maybach; 164.565 Euro’dan başlayan fiyatlarla Avrupa’da sipariş edilebiliyor. Türkiye’den sipariş olması halinde Mercedes Benz S Maybach fiyatının (long versiyon fiyatı) 410 bin Euro’dan bir hayli yüksek olması bekleniyor.

S-Serisi’nin mükemmellik ve yüksek teknoloji özellikleri Maybach’ın seçkinliği ve geleneği ile birleşiyor. Mercedes Benz S-Serisi’nin uzun versiyonundan 18 cm daha uzun dingil mesafesi tamamen arka koltuklara yansıtılıyor. Standart olarak sunulan Yönetici koltukları ve Şoför Paketi sayesinde arka bölüm rahat bir çalışma alanı veya dinlenme alanı haline geliyor.

Mercedes Maybach S Class S 580 4MATIC V8 motor ile birlikte ortalama yakıt tüketimi 10,9-10,2 l / 100 km olurken; V12 motora sahip Mercedes-Maybach S 680 4MATIC ortalama yakıt tüketimi 14,1-13,3 l / 100 km ye ulaşıyor.

Aktif yol gürültüsü önleyici ile zaten çok sessiz olan S serisinde zirve modelde iç mekan  daha da sessiz hale geliyor. Uçak modu kulaklıklar gibi çalışan sistemle istenmeyen düşük frekanslı sesler azaltılabiliyor.

Long versiyondan 18 cm daha uzun

Hangi özellik ne kadara alınabiliyor?

Almanya’da istek üzerine, iki tonlu bir renk için (14.875 Euro) ödeniyor. Bunun için Mercedes-Maybach boya tablosunda 10 renk kombinasyonu bulunuyor.

Arka kapılar (1606,50 Euro ek bedelle) elektrikle çalışarak yokuşlarda bile insan çabası olmadan açılıp kapanabiliyor. Bilgi-eğlence ve kontrol sistemi MBUX ve Blind Spot Assist’e entegre uygulama ile kapılarının kapanma hareketi bir el hareketiyle başlatılabilir veya durdurulabilir.

Arka aks yönlendirme sistemi (1547 Euro) sayesinde S-Serisi, şehir içinde araç kullanırken kompakt bir otomobil kadar manevra kabiliyetine sahip olabiliyor.

DIGITAL LIGHT (2249,10 Euro) far teknolojisi tamamen yeni işlevlere izin vererek, yol yüzeyine uyarı sembollerini yansıtıyor.

Uyarlanabilir arka aydınlatma ile (345,10 Euro), iç aydınlatmanın parlaklığı ve renk sıcaklığı birkaç aşamada ayarlanabiliyor.

Arkadaki MBUX Interior Assist (523,60 Euro) arka koltuktaki yolcuları tespit edebiliyor. Bu durumda koltuk başlıkları otomatik olarak açılıyor. Sezgisel el hareketleri, panoramik açılır tavandaki arka stor perdeyi kontrol etmek için kullanılabiliyor. MBUX Interior Assist ile birlikte sunuluyor (642,60 Euro).

MBUX üst düzey Arka Koltuk Eğlence sistemi (2558,10 Euro) ile arkadaki yolcular, araç işlevlerine doğrudan erişim ile tam MBUX deneyiminin keyfini çıkarabiliyor. Örneğin, iki tam entegre 11,6 inç yüksek çözünürlüklü ekranda film izlemek ve internet içeriğine erişmek gibi.

Gümüş kaplı şampanya kadehleri ​​(3808 Euro), Mercedes-Maybach’ın arkasındaki ayrıcalıklı atmosferi tamamlıyor.

Mercedes S S 580 4MATIC normal modelin Almanya başlangıç fiyatı ise 126.366 Euro.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz