Lada geri döndü

0

Çok yakında bir Küba tatili planlıyorsanız ve bir otomobil kiralama düşünceniz olursa, güvenle bir Lada’nın anahtarını teslim alabilirsiniz! Görüldüğü üzere, Rus otomotiv markası, yeniden Küba sokaklarında görülmeye başlandı.

Geçmiş yıllarda Lada, Küba’da oldukça sık rastlanan bir otomobil markasıydı. SSCB’nin, adanın kardeş ülkesi sayıldığı zaman da dahil olmak üzere. Hala daha, bazı 2101, 2102 ve Niva modelleri halen yollarda varlıklarını sürdürüyor.

2014’te yeniden otomobil satışı başlamıştı

Hatırlanacağı üzere 2014’ten beri, Kübalılar yeniden, yeni otomobil sahibi olabiliyorlar. Küba, olağanüstü bir gelişim yaşıyor ve Ruslar bundan faydalanmanın oldukça karlı olacağını söylüyorlar.

Lada Vesta’lar Havana yolları için Rusya’dan gemiye yüklendi.

Lada, bankası (Vnesheconombank) sayesinde, 344 otomobili (Largus Cross ve Vesta) Küba’ya transfer operasyonunu başlattı bile. Kargonun, önümüzdeki Ocak ayında Küba sınırlarına ulaşması bekleniyor. Bu otomobiller için öngürülen ise taksi veya rent a car amaçlı kullanılması. Avtovaz CEO’su Nicolas Maure, bunun uzun soluklu bir seri için harika bir başlangıç olacağını düşünüyor.

Küba’daki otomobillerin çoğunu devrim öncesi dönemden kalma eski Amerikan otomobilleri oluşturuyor.

Nazlı Mirasoğlu

Küba otomobile açılıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here