Küçük bir Sportage geliyor

0
429

Kia ilk global küçük SUV modelinin görüntülerini paylaştı. Yeni model geleneksel bir SUV’un yeteneklerini kompakt bir tasarımla yola taşıyacak. Yaz aylarında önce kendi vatanında satışa sunulacak yeni SUV, ardından küresel pazarlara çıkacak. Yeni model Kia Stonic, Kia Sportage ile birlikte kompakt SUV serisini güçlendirecek. Modelin muhtemelen bir de Hyundai versiyonunu görebiliriz!

2019 Kia SP konseptinden ilham alan modern ve şehir tasarımıyla öne çıkıyor. Geleneksel bir SUV’un sağlam karakteri, güçlü ön yüzü, sofistike karakter çizgisi ve keskin çizgileri tasarımda detaylarıyla bir arada bulunurken; arkada yüksek tasarım, güçlü omuz çizgisi, kompakt SUV modelini sportif bir havaya taşıyor.

Yeni kompakt SUV, radyatör ızgarasının üzerinden geçen LED farlarla dış tasarımda lüks bir hava veriyor. Ön farlar üç boyutlu bir ışık grafiğine sahip, LED imzalar ön planda. Arkada elmas desenler ve yine LED detaylar dikkat çekiyor.
 
Kia Styling Başkanı Byung Chul Juh, “Şehirden köy yerleşimlerine kadar her yerde öne çıkan bir araba tasarladık. Sağlam ve sportif tasarımı, dünyada farklı pazarlarda genç müşterilere hitap edecek; ayrıca çeşitli özellikler ve teknolojiler bu tasarıma eşlik edecek.”
 
Kia Motors her bölgedeki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için SUV ürün yelpazesini genişletiyor. Kia’nın ilk küresel küçük SUV’si olan yeni model, 2019’un ikinci yarısında Kore’de satışa sunulacak, diğer bölgelerdeki satışlar da yıl içinde başlayacak.


Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here