Koronavirüs garanti sürelerini etkileyecek mi?

Koronavirüs COVID-19 nedeniyle kullanımı ortadan kalkan araçların garanti süreleri bu durumdan nasıl etkilenecek? Yaklaşık 45 gündür devam eden #evdekal çağrıları sonucu birçok araç otoparkta beklemeye başladı.

Bu konuda ilk açıklamalardan birini Mercedes-Benz Türk yaptı. Şirket koronavirüs nedeniyle seyahati kısıtlanan şehirlerarası otobüslerin garanti sürelerini uzattı. Mercedes-Benz Türk, şehirlerarası otobüs sahiplerine destek olmak için 2019 yılında satılan Travego ve Tourismo otobüslerin garanti sürelerini uzattığını duyurdu.

Uygulama kapsamında, 2019 yılında satılan tüm Mercedes-Benz Travego ve Tourismo otobüslerin garanti süreleri, seyahat kısıtlaması süresi kadar uzatılıyor.

Salgının kontrol altına alınma tedbirleri kapsamında, şehirlerarası otobüs seyahatlerinin valilik kararına bağlanarak kademeli olarak sınırlandırılması uygulamasına Mart ayının sonunda başlandı.

Bu süreçte, kullanımda olmayan araçların garanti sürelerine ilişkin konunun ele alınması yönünde talepler gündeme geldi.

Mercedes-Benz Türk, bu kapsamda kullanımı kısıtlanan araçların garanti sürelerini söz konusu zaman aralığında uzatarak otobüs sahiplerine destek vermeyi sürdürüyor.

Mercedes-Benz Türk, aynı zamanda servis sözleşmeli araçlarını da bu uygulama kapsamında desteklemeyi ihmal etmiyor. Geçmiş yıllarda müşterilerinin tercih ettiği ve güncel durumda devam eden servis sözleşmeleri de seyahat kısıtlaması süresi kadar uzatılıyor.

Bakalım otomobil ve hafif ticari araçta şirketler garanti süreleriyle ilgili benzer kararlar açıklayacak mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz