Klasik Otomobiller Bahar Rallisi start alıyor

20 Nisan 2019 Cumartesi günü Çırağan Palace Kempinski İstanbul’dan start alması planlanan Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019; üç gün boyunca klasik otomobil tutkunlarını bir araya getirecek.

Çırağan Sarayı’ndan başlayacak olan nostalji rüzgarı; araçların İstinye’den özel feribotlarla Çubuklu’ya geçmesiyle Asya Kıtası’na taşınacak.

Rallide ilk gün, Riva üzerinden Şile’ye doğru devam eden rotanın tamamlanmasıyla sona erecek.

Mercedes-BenzBahar Rallisi 2019’un ikinci günü ise Şile’den başlayarak Marmara Denizi’ne doğru ilerleyerek Kartal’da son bulacak.

Rallinin ödül töreni ve ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balosu’ ise; 22 Nisan Pazartesi günü İstanbul Boğazı üzerindeki konumu ve 17 yüzyıla dayanan tarihi ile fark yaratan Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da düzenlenecek.

Klasik Otomobiller Bahar Rallisi start veriyor

Bahar Rallisi’ne uluslararası kimlik

5 yıldır Mercedes-Benz Türk sponsorluğunda koşulan Bahar Rallisi; bu yıl Dünya Klasik Araçlar Federasyonu’nun (FIVA) ilk kez düzenleyeceği CEERT (Central East European Regularity Trophy) organizasyonun ilk ayağı olacak.

Yılın geri kalan bölümünde; Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan’da yapılacak klasik rallilerden alınacak puanlar neticesinde CEERT sıralaması belli olacak.

Avrupa Yakası’nda başlayıp, Asya’ya geçecek.

Klasik otomobil meraklıları için tam bir şölen

Klasik otomobil severlerin ve sahiplerinin ilgiyle takip ettiği Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019, İstanbul yollarında nostalji rüzgarları estirecek. Ralliye aralarında otomotiv sektörünün önde gelen isimleri, klasik otomobil sahipleri ve koleksiyonerleri, müze sahipleri, sanatçılar ve iş dünyasından isimlerin bulunduğu Klasik Otomobil Kulübü’nün üyeleri özel otomobilleriyle katılacak.

Ralliyi izlemek ve birbirinden ilginç öyküleri olan klasik otomobilleri yakından görmek isteyenler; 20 Nisan 2019 Cumartesi sabahı saat 10:00’da Çırağan Palace Kempinski İstanbul önündeki ralli start’ına katılabilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz