Kiralama araçlarda koronavirüs önlemi var mı

Türkiye’nin ana gündemi haline gelen koronavirüs nedeniyle birincil konulardan biri temizlik ve hijyen oldu. Sürücüler için de araç içinde sürekli temas halinde olunan alanlar riskli hale geldi. Bu yüzden de birçok sürücü dezenfektan ya da alkol barındıran kolonyağı vb temizleme malzemeleriyle kapı kolları (iç-dış), direksiyon; orta konsol, vites kolu, sinyal, far düğmeleri vs gibi yerleri temizliyor. Peki kiralama araçlarda özellikle günlük kiralamada durum nasıl?

Garenta ve ikinciyeni.com Satış Direktörü Zafer Salman, Garenta DAY müşterilerine teslim edilen her aracın koronavirüse karşı dezenfekte edildiğini söylüyor. İkinciyeni.com platformu üzerinden satılan her aracı da dezenfekte ederek yeni sahiplerine teslim edeceklerini belirten Salman; “Yeni tip koronavirüse yönelik aldığımız önlemler kapsamında; araçlarımızı yeni sahiplerine teslim etmeden önce antibakteriyel dezenfeksiyon maddeleriyle temizleyeceğiz ve bu şekilde teslimatını yapacağız” diyor.

Salman’ın verdiği bilgiye göre; İstanbul ve İzmir’de paylaşımlı araç modeliyle çalışan, kullanılan süre kadar, 15 dakikalık periyodlarla ödemenin yapıldığı araç kiralama hizmeti MOOV by Garenta’da da; araçlar periyodik olarak temizleniyor.

Zafer Salman

Zafer Salman, araç sahipleri için koronavirüse karşı alınabilecek önlemleri şöyle sıralıyor;

  • Araç içi ve dışında direksiyon, tavan, vites topuzu, sinyal kolları, ön panel, kapı ve bagaj kolu, kaput gibi elle temas edebileceğiniz tüm noktalar dezenfekte edilmeli.
  • Dezenfeksiyon işlemi her 15 günde bir antibakteriyel dezenfekte ürünleriyle tekrarlanmalı.
  • Dezenfeksiyon işlemlerinin tamamı lisanslı ürünlerle yapılmalı. Aksi halde insan sağlığını tehdit edecek farklı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz