Kia’nın yeni modeli adını Ege’den aldı

Kia bir süredir taslak tasarımlar paylaştığı yeni global SUV modeli ile ilgili ilk teaser görseli yayınladı. Yeni model adını Ege’den Yunan mitolojisinden alıyor. Herkül’ün oğlu Celtos’un efsanesinden esinlenilen Seltos; yaz ortasında önce Kore’de ardından dünya pazarlarında yola çıkacak. Seltos; Sorento, Sportage, Stonic, Soul gibi modellerin yanına eklenen en yeni S’li SUV modeli olacak

Kia Motors Mayıs rakamları açıkladı

Mitoloji kahramanı Celtos’un cesur ve iddialı ruhunu temsil eden model S ile hız ve sportifliği ifade ediyor. Seltos, sofistike, sportif tasarım ve geleneksel SUV’un alan ve yeteneklerinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkıyor.
 
Seltos, uzun kaputu, ön tampondaki güçlü bir karakter çizgisi ve kaportaya bastırılmış keskin çizgiler gibi sofistike dış tasarım detayları ile dikkat çekecek. Sağlam omuz çizgisi, kompakt SUV’a hafif bir sportiflik havası verecek.
 
Genç ve teknoloji meraklısı tüketicilere yönelik modelde rahatlık, bağlanabilirlik ve kullanım kolaylığı üst düzeyde tutulacak. Yeni nesil teknolojiye sahip Seltos SUV’nin 10,25 inç dokunmatik ekran bilgi eğlence sisteminde Sound Mood Lighting özelliği olacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz