Kelepir Porcheler yok sattı!

 

Rusya ekonomisi büyük bir dalgalanma yaşarken, otomotiv piyasasında da ilginç olaylar yaşanmaya başladı. Otomotivde birçok yatırımcı ülkeyi ya terk etti ya da terk etmeye hazırlanıyor. Ancak parası olanlar iki günde otomobil stoklarını tüketti.

Turkrus.com’da yayınlanan bir habere göre, sert devalüasyon sonrası otomobil galerilerinin boşaldığı Rusya’da Porsche de stoklarını tüketti. Ülke genelinde Porsche bayilerindeki otomobillerin tamamına yakınının satıldığı belirtiliyor. Bunun nedeni de fiyatların ruble üzerinden olması ve devalüasyonun henüz fiyatlara yansımaması. 

 

Rusya'da-luks-oto-satislari-porsche

 

FİYATLAR RUBLE OLUNCA…

 

Ruble iki gün üst üste yüzde 20'den fazla kaybederken, geçen hafta pazartesi ve salı günü, baz satış fiyatı 2.5 milyon ruble olan Porsche otomobilleri 45-50 bin dolar civarında bir bedele tekabül etti. Fiyatlar değişmeden elini çabuk tutanlar galerileri boşalttı. İzvestiya’ya konuşan bir Porsche bayisi yetkilisi, “Tüm modeller, tüm renkler satıldı. Son üç günde 25 araç satın alındı” dedi. Yeni Porsche sevkiyatlarının en erken önümüzdeki şubat ayında yapılması bekleniyor, ancak bu sürenin hazirana kadar sarkabileceği belirtiliyor.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here