Karsan yurtdışı atağında yeni bir ihale kazandı

İhracatın giderek büyük önem kazandığı Türkiye ekonomisine bir damla katkı da Karsan şirketinden geldi. Karsan, Bursa’da ürettiği elektrikli Jest modellerinin Romanya’nın Suceava kentine ikinci çıkartması için imzayı attı. Karsan yurtdışı ihale kazanımlarına bir yeniyi pandemi döneminde ekledi.

Anlaşma kapsamında, Jest Electric modellerinin 10 adetini 2020 yılı sonuna kadar teslim gönderecek olan Bursalı üretici; yıl sonu itibariyle 21 adet Jest Electric’i Romanya ihracatına eklemiş olacak.

Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, Romanya’da 2013 yılından bu yana araçlarının dolaştığını belirterek, şun bilgileri verdi:

Karsan GMY: Muzaffer Arpacıoğlu

“Karsan markalı araçlarımızla 2013’ten beri Romanya’da Dej’den, Sibiu’ya, Braşov’dan, Braila’ya kadar bir çok şehirde araçlarımızı kullanıcılarla buluşturduk.

Suceava’da Jest Electric ile 1,5 senedir yollardayız. Önümüzdeki 3 ay içerisinde kapsam genişletme dahilinde 6 adet daha Jest Electric siparişi almayı umut ediyoruz.”

Jest Electric minibüs nasıl bir araç?

Manevra kabiliyeti ve yolcu konforu konularında iddia sahibi olan Jest Electric, 170 HP güç ve 290 Nm tork üreten BMW üretimi elektrikli motor ve yine BMW üretimi 44 ve 88 kWh bataryalarla tercih edilebiliyor.

210 km’ye kadar menzil sunuyor.

Jest Electric’in enerji geri kazanımı işlevini gören rejeneratif fren sisteminin katkısıyla bataryaları yüzde 25 oranında kendi kendini şarj edebiliyor.

10,1 inçlik multimedya dokunmatik ekranı, tamamen dijital gösterge paneli aracın otomobilleren eksik kalmayan özelikleri arasında.

Ayrıca anahtarsız çalıştırma, USB bağlantı soketleri ile donatılan ve isteğe bağlı Wi-Fi uyumlu altyapı da dikkat çekici teknolojileri.

Jest Electric, 4 tekerlekte bağımsız süspansiyon sistemiyle de otomobil düzeyinde konfor vaat ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz