Karavan tatilcilerine indirimli yakıt projesi başlatıldı

Aytemiz Petrol, Karavancı Dostu projesi ile karavan kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak için özel bir çalışma başlattığını açıkladı. Karavancı Dostu projesinin ilk adımı olarak Aytemiz, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu ile bir anlaşma imzaladı. BU imza ile tüm karavan kullanıcılarına avantajlı yakıt alabilecek.

Aytemiz, Türkiye’deki kamp ve karavan turizminin gelişiminde de etkin rol oynayacak. “Aytemiz Karavancı Dostu” projesi kapsamında 1933 yılında kurulan uluslararası FICC (Federation Internationale de Camping, Caravanning) üyesi olan Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu ile birlikte Türkiye’deki kamp ve karavan turizminin gelişimi konusunda etkin rol oynamayı hedefliyor.

Aytemiz Genel Müdürü Erol Varlık; “Aytemiz Karavancı Dostu projesi içerisinde konuyla ilgili en yetkin kurum ve kuruluşlarla birlikte yol almayı çok önemsiyoruz.

Bu kapsamda, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonuyla yaptığımız anlaşma, projemiz için bir başlangıç noktası. Aytemiz olarak bu proje çerçevesinde federasyon üyelerine yakıt alımlarında avantaj sağlarken, istasyonlarımızda da karavan kullanıcılarının ihtiyaç duyabilecekleri ürünleri bulundurmaya çalışacağız.

Yolları karavanla kesişen diğer özel sektör kuruluşları ve başta Turizm Bakanlığı ve Büyükşehir belediyeleri olmak üzere tüm kamu kuruluşlarının desteğini de alabilmek için çaba sarf edeceğiz.

Bugün Avrupa’da yaklaşık 6 milyon karavanın yollarda olduğunu bilerek uzun dönemde, Türkiye ekonomisinin geleceğine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu alternatif turizmin, hak ettiği ilgiyi görmesini ve yollarımızdaki karavanların sayısının artmasını hedefliyoruz” dedi.

“Önümüzde gidilecek uzun bir yol var”
Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Ahmet Kavuşturan, Aytemiz karavancı dostu projesi üzerinde yaptıkları anlaşmayla ilgili olarak; “2008 yılında kurulan ve kendisine bağlı 9 dernek ile faaliyetlerini sürdürmekte olan Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu, kampçılığı tanıtan, koruyan ve teşvik eden bir sivil toplum kuruluşu olarak hizmet veriyor.
Ülkemizde karavan tatili, özellikle Mayıs- Eylül ayları arasında ve ağırlıklı olarak da Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu Bölgelerinde çok rağbet görüyor. Ancak diğer dönemlerde de kültür turları yapan bazı tatilciler, güney sahilleri ve Güneydoğu’ya da karavan seyahati gerçekleştiriyorlar.
Avrupa’da 25 bin kamp alanı varken bu güzel ülkemizde uluslararası standartlarda az sayıda kamp alanı bulunuyor. Bu daha önümüzde gidilecek uzun bir yolun olduğunu gösteriyor.  Aytemiz karavancı dostu projesi gibi projelerle, karavan kullanımının sıklıkla gündeme gelmesi gerekiyor. Kamp alanlarının standartlarının yükseltilmesi ile birlikte ulusal ve uluslararası kamp ve karavan turizmi katılımcı sayılarının da hızla artacağına inanıyoruz.” dedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz