Jeep Renegade’e güvenlikte 5 yıldız

Türkiye pazarına ekim ayı sonunda sunulan Jeep Renegade, Euro NCAP testlerinde toplamda 100 üzerinden 80 puan elde etti. İtalya’da üretilen ve Jeep markasının küçük SUV segmentinde yer alan ilk modeli olan Renegade’in güvenlik donanımında; şerit ikaz uyarı sistemi, 6 adet standart hava yastığı  sürücü, yolcu yan ve perde hava yastıkları), ERM (elektronik devrilme önleyici sistem), ESC (elektronik stabilite kontrolü), gelişmiş kaza tepki sistemi, cruise control ve panik fren yardım sistemi standart olarak bulunuyor.

Araçta isteğe bağlı güvenlik donanımları arasında ise kör nokta uyarı sistemi, kolay park etmeye yarayan paralel ve dikey park yardım sistemi ve geri görüş kamerası yer alıyor.

Araçtaki ‘gelişmiş fren destek sistemi’ de dikkat çekiyor. Radar ve aracın ön tarafında bulunan sensörleri, Renegade’in yolunun üzerindeki başka bir araca veya büyük bir engele yaklaşıp yaklaşmadığını hızlıca algılıyor ve kazayı önlemek veya hafifletmek için sürücüyü uyarıyor ve gerektiğinde fren sistemini otomatik devreye alarak sürücüye destek oluyor.

Jeep Renegade'in detaylı fotoğrafları için http://www.otoajanda.com/4863/jeep-renegade-foto-galeri/2 ; minik SUV'u Jeep Türkiye Direktörü Mahmut Karacan'dan dinlemek için http://www.otoajanda.com/4862/jeepin-en-cok-satacak-modeli-renegadei-mahmut-karacan-anlatiyor/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

jeep-renegade-euro-ncap-guvenlikten-bes-yildiz

 

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here