Jaguar’ın elektrikli otomobili “altın” motoruyla sahneye çıkıyor

Formula E Sezonu öncesi Jaguar Racing’in en son teknolojilerle geliştirilen yeni elektrikli I-TYPE 5 yarış otomobili tanıtıldı. Daha önce McLaren F1 araçlarında karşılaştığımız altın parça kullanımı Jaguar ile yeniden motor teknolojilerinde yerini alıyor.

Jaguar mühendisliğiyle tasarlanan elektrikli yarış otomobili I-TYPE 5, yeni güç aktarma organlarına sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Ağırlığı azaltılmış, ağırlık merkezi düşürülmüş olan araç yeni süspansiyon sistemi sayesinde hızını ve performansını da arttırmış. Yeni Jaguar I-TYPE 5’in elektriği güce çeviren invertörünün içeriğinde 24 ayar altın kullanılıyor. Daha yüksek iletkenlik seviyesi gösteren altın, Jaguar Racing’i bir adım öteye taşıyabilecek.

Bu yıl katıldığı her Formula E sezonunda yarış kazanmayı başarabilen Sam Bird, Jaguar Racing’in 2016 yılından beri takımın bir parçası olan tecrübeli pilot Mitch Evans’a eşlik edecek.

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası, 16 Ocak’ta Santiago sokaklarında başlayacak ve toplamda 12 farklı şehirde gerçekleşecek. 14 yarıştan oluşan şampiyonada pistlere dönmeye hazırlanan Jaguar Racing, elektrikli yarış otomobili I-TYPE 5 ile oldukça iddialı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz