İtalya imzalı yeni Jeep testleri başladı bile

Amerikan otomobil sembollerinden biri olan Jeep, FCA patronajında Avrupa üretimi yeni modellerle satış rakamlarına oynuyor. Türkiye’de de satış listelerinde Jeep markasını yukarı taşıyan Renegade ve kısa bir süre önce tanıtılan yeni Compass İtalya’da üretiliyor. Jeep Avrupalı bir yeni modelin daha kamuflajlı testlerine başladı. İtalya’da ortaya çıkan bu görüntüler 2021 sonunda piyasaya sürülmesi planlanan Grand Compass modeline ait.

Jeep VW Tiguan Allspace gibi kompakt ama 3 sıra koltuklu, ekstra uzun dingil mesafesi olan bir modeli yollara hazırlıyor. Yan aynalar bile kamuflaj altında. Saklanmayan yedi yuvalı Jeep ızgara, arka tamponun sol altından çıkan egzoz borusu gibi detaylar dış tasarımda dikkat çekerken; aracın yine Fiat’ın 500X için de kullandığı FCA Small Wide 4×4 platformunu kullandığını hatırlatalım.

Bu yüzden motor serisi Avrupa için giriş seviyesi olarak 1.3 litrelik bir turbo ile ama ABD’de 2.4 litrelik TigerShark ile olacak. Jeep, 1.3 litrelik turboyu iki elektrik motoruyla birleştiren bir plug-in hibrit seçeneği 4xe yi de bu modelde kullanacaktır. 11,4- kWh batarya 50 kilometre ekstra elektrikli menzil sunuyor.

Yeni Jeep 10.1 inç Uconnect 5 bilgi-eğlence sistemine sahip olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz