İşte Kasım ayında en çok satılan otomobil

Toyota yeni Corolla sedana hazırlanırken kasım ayında binek otomobil pazarı birincisi oldu. 1 Kasım’da devreye alınan ÖTV ve KDV indirimleriyle birlikte kampanya yapan Toyota; kasım ayını lider olarak tamamladı. Toyota’nın bu başarısında Türkiye’de üretilen Corolla etkili oldu. Kasım ayında Corolla 4 bin 548 adetle en çok satan model olurken, Yaris 345
adet, Auris 273 adet, C-HR 223 adet satıldı.

Otomobil Distribütörleri Derneği’nin (ODD) verilerine göre kasım ayında 5 bin 403 adet otomobil satan Toyota, yüzde 11,7’lik pazar payı elde etti. Yılın 11 ayında 30 bin 485’lik satış adedine ulaşan Toyota; kasım ayında ticari ile birlikte toplamda 5 bin 647 adetlik satış gerçekleştirdi.

Ali Haydar Bozkurt

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt; kasım ayında binek otomobil pazarında birinci sırada yer almanın mutluluk verici bir gelişme olduğunu belirterek; “Bu başarı, markamızdaki süreçleri geliştirmeye odaklanma, markaya sürekli yatırım yapma ve özellikle de perakende müşterilerimize sahip çıkmanın bir sonucudur. Bu başarıda imzası olan başta tüm bayi çalışanlarımıza ve Toyota Türkiye ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bayiler geç saatlere kadar çalıştı

Bozkurt, kasım ayı başında yürürlüğe giren ÖTV indirimi ve ticari araçlarda KDV’nin yüzde 1’e çekilmesinin etkilerini hemen gördüklerini de  sözlerine ekleyerek şunları söyledi;

“Buna hurda indirimi ve avantajlarla dolu kasım kampanyamız da eklenince showroom trafiğimizde büyük hareketlilik hemen göze çarpmıştı. Bu süreçte bayilerimiz gece geç saatlere kadar açık kaldılar ve önemli oranda satışlar gerçekleştirdiler. Kasım ayında binek otomobil pazarında birinci sırada yer almamıza en büyük katkıyı tüm Türkiye’ye yayılan yetkili satıcılarımız yapmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz