İş sağlığı ve güvenliğinde 3 ödül kazandı

Ford Otosan, İş Sağlığı Güvenliği alanında 3 ödül birden aldı. Ford Motor Company geleneksel organizasyonu President Health and Safety Award (PHSA) tarafından; bu yıl 3 ayrı dalda ödül Yeniköy ve İnönü fabrikalarına geldi.

Ford Otosan Yeniköy Fabrikası Gövde Üretim Müdürlüğü, Endüstriyel Hijyen kategorisinde; Esnek Kanallı Duman Emiş Sistemi (Flexible Fume Extraction) projesiyle Global Birinci; Üretim Dışı Birimler İş Güvenliği ve Ergonomi İnovasyon kategorisinde Mobil NVH (Gürültü/Titreşim/Sertlik) Palet Sistemi projesi ile Avrupa Birincisi olurken; 2019 Yılın Uluslararası Kamyonu F-MAX çekicisinin de üretildiği İnönü Fabrikası ise son üç yıllık kaza istatistiğinde; En İyi Performans sergileyen üretim tesisi ödülü kazandı.

Ford dünyasında İş Sağlığı Güvenliği Ödülleri’nin büyük öneme sahip olduğuna dikkat çeken Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün; “Türkiye otomotiv sektörünün istihdam lideri Ford Otosan olarak, elde ettiğimiz başarı ve tecrübelerin kaynağında her şeyden önce insan kaynağımız olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Tüm iş süreçlerimizde bize bir rehber olan ‘Ford Otosan İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası’ doğrultusunda işyerlerimizde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm yasal ve kurumsal çalışma şartlarını karşılayarak güvenli ve sağlıklı çalışma ortamını oluşturmak öncelikli hedefimiz. Ancak hepsinden önemlisi her bir çalışma arkadaşımızın güvenle ve sağlıkla iş yapmasını sağlamaktaki başarımızın asıl kazanımımız olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here