Insignia’ya, 508 makyajı

Opel, Vectra’yı bırakıp, Insignia adıyla yoluna devam ederken, başarılı olmuştu. Fakat 2018 yılında D Segmentindeki satışların yüzde 7’ye yakın gerilemesi, tasarruf tedbirlerini ve yenilenmeyi de beraberinde getirdi.

PSA’nın maliyetleri düşürme yönündeki çalışmaları, Insignia’da biraz makyaj ile kendini gösterecek. Tabii bir de motorlar artık PSA ailesinden alınacak.

Fransız Autoevolution tarafından yayınlanan test görsellerinde hem sedan hem de station gövdeler birlikte test ediliyor. Fotolardaki araçlara bakıldığında makyajın önde ve arkada belli belirsiz değişiklikler içerdiği söylenebilir.

Anlaşıldığı kadarıyla ön taraftaki ızgara yenilenmiş. Insignia’nın aydınlatma üniteleri yani fralar daraltılmış. Arkada ise fazla değişiklik hissedilmiyor.

Peugeot 508’in etkileyici görünümü Insignia ile de yakalanabilecek mi? Kamuflaj kalkınca tam olarak ortaya çıkacak. Ama Insignia da 508 gibi şehirlerarası yolculuklarda da tatmin edici iç alan ve konfor sunuyor. Orta sınıf beklentileri karşılıyor. Tabii bir Mercedes E Serisi veya BMW 5 Serisi değiller.

Avrupa’nın üzerinde gezinen emisyon kabusuna karyı Opel’in bu cüsseli otomobili için de en iyi çözüm en temiz motorlar olan PSA ailesi motorlarından gelecek tabii ki. Muhtemelen Opel’i de bu motorlar kurtaracak.

Beklentiler makyaj sonrası Insignia’da 1.5 lt BlueHDI 130 hp’lik ve 160 ve 180 hp’lik 2.0 lt motorların kullanılmaya başlanacağı yönünde.

Belki bir de Peugeot’nun hibrit motor seçeneği Insignia’ya uyarlanabilir. Ama bu çok zahmetli ve maliyetli olacak.

Opel’in kâra geçmesi için bu değişimler gerekiyor. PSA ile bunu yakalayan şirket; SUV alanındaki ürün gamı ile büyüyen bu segmente hitap ediyor. Bir de Calibra’yı hatırlarsa eski günlerine dönebilir.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here