Hyundai Tucson 2021 için ABD çarpışma onayı

Hyundai, güçlendirilmiş platformuyla testlere katılan 2021 Tucson modeliyle; Amerikan Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından gerçekleştirilen çarpışma testlerinden en iyi sonucu elde etti.

Hyundai, daha önceki Tucson modellerinde de EuroNCAP ve benzeri çarpışma testlerinden 5 yıldızlı güvenlik değerlendirmesi sonuçlarına ulaşmıştı. Yapısal olarak dayanıklı bir otomobil olarak belirlenen yeni Tucson, testlerde yüksek direnç gösteren gövdesiyle Top Safety Pick Plus ödülünü almaya hak kazandı.

14 ayrı Hyundai modeli, Top Safety ödülünün sahibi olurken; Tucson LED farları ve standart olarak sunulan SmartSense çarpışma önleme sistemleriyle de aile üyelerinin bir adım önüne geçti.

>> Hyundai Tucson Türkiye fiyat listesi açıklandı <<

Hyundai’nin yeni SUV modelleri NEXO ve Palisade gibi çarpışma testlerinden başarıyla ayrılan Tucson, sürücü tarafı hafif ön çarpışma, yolcu tarafı hafif ön çarpışma, orta düzeyde ön çarpışma, tavan yan kısım mukavemeti ve koltuk başlığı testlerinde tam puanlar alarak güvenilirliğini kanıtlamış oldu. Gövde dayanıklılığı kadar, araç içindekileri ve aynı zamanda yayaları da koruyan Hyundai Tucson 2021, yüksek puanlara ulaşmak için ön çarpışma önleme asistanı ve güçlü far sisteminden de destek aldı.

Tucson, biri standart diğeri isteğe bağlı olmak üzere iki farklı önden çarpma önleme sistemiyle sunuluyor. Her iki sistem de araçtan araca ve araçtan yaya değerlendirmelerinde yüksek puanlar aldı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz