Hyundai, Honda ve Mercedes’ten sonra Karsan da 20 Nisan dedi

Türkiye otomotiv üretiminde 20 nisanda üretime başlayacak firma sayısı artıyor. Mercedes ve Hyundai’nin 20 Nisan’da üretime başlama kararlarının ardından dün HOnda Türkiye üretim için düğmeye basacağını açıklamıştı. Bugün de Karsan yeniden üretime başlama takviminde 20 Nisan pazartesi gününü işaretledi.

Mercedes kamon ve otobüs üretimine yeniden başlayacağını açıklamıştı. Honda Türkiye de Civic üretimi için yeniden işbaşı yapacak. Hyundai için de 20 Nisan üretimi yapılacak tarih. Şimdi de Karsan, önlemlerini tamaladı ve üretime başlayacağını açıkladı.

Karsan tarafından servis edilen son açıklamada “1 Nisan itibariyle üretime geçici olarak ara veren Karsan, 20 Nisan’da üretime kısmi olarak yeniden başlayacak.” denildi.

20 günlük üretim molası sürecinde Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen sosyal mesafe kurallarına uygun üretim düzenini oluşturduklarını söyleyen Karsan yönetimi; aynı anda fabrikada bulunan çalışan sayısını minimumda tutarak üretimi günlere dağıtacak.

Karsan ayrıca, fabrika girişinden başlayarak personel servisleri, yemekhaneler, soyunma kabinleri, mola ve çalışma alanları gibi tüm ortak alanlardaki önlemleri; hastalığın bulaşmayacağı ve yayılmayacağı ölçüde sağlayacağını duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz