Hyundai Elantra N gazlamak isteyenler için doping yaptı

Hyundai N Serisi sportif otomobillerinin arasına kompakt sedanı Elantra modelini de ekledi. Hyundai Elantra N, 280 beygirlik 2.0 litre T-GDI motoruyla pist deneyimini caddelere taşıyor. Elantra N, standart modelden çok farklı olarak üretiliyor. Elantra N’in gelişiminde 40’tan fazla element rol oynamış.

Nasıl bir motor:

Elantra N modelinin kaputunun altında 2.0 litrelik turbo beslemeli bir motor göre yapıyor. Bu motor, standart 2.0 litrelik Hyundai motorlarından farklı olarak 52 mm çapında bir turbo paline sahip. Ayrıca, silindir kapağının şekli ve malzemesiyle birlikte motorun hem performansını hem de dayanıklılığı artırılmış. Sonuç olarak, yeni nesil turbo motor teknolojisiyle birlikte etkili bir hızlanma için yaklaşık 5.500 devirden itibaren maksimum bir güç çıkışı elde ediliyor.

Hyundai Elantra N 2022 kokpit

Hyundai Elantra N’nin 280 beygir güç üreten motoru aynı zamanda 392 Nm maksimum tork değeri sunuyor. Bu inanılmaz tork değeriyle beraber gücünü ön lastiklere 8 ileri, ıslak tip çift kavramalı şanzıman (DCT) ile aktaran Hyundai Elantra N, aynı zamanda N Grin Shift (NGS) ile turbo basıncını artırarak gücünü anlık olarak 290 beygire kadar artırıyor. Sonuç olarak Elantra N, 250 km/s azami hıza ulaşıyor ve 0-100 km/s arasını sadece 5,3 saniyede tamamlıyor.

Sürüş performansının arkasındaki güç

Elantra N, bu canlı sürüş performansı ve özellikle virajlardaki başarısını, standart donanımındaki e-LSD yani elektronik Sınırlı Kaymalı Diferansiyele borçlu. Değişken Egzoz Valf Sistemi ve Kalkış Kontrolü ile de sürüş dinamizmi destekleniyor. Otomobilin gç çlü fren sistemi ön ve arkalarda 360 mm çapındaki fren disklerine ve bu diskleri soğutmakla görevli havalandırma kanallarından oluşuyor.

N serisine özgü ekipmanlar

N modellere özgü iç mekan, Elantra’da da karşımıza çıkıyor. N direksiyon simidi, N vites kolu, N Racing koltuklar, N kapı koruma panelleri ve N metal pedallar gibi öğeler otomobilin güncel Elantra modelinden çok daha farklı bir atmosferde olmasını sağlıyor. 10.25 inç ebatındaki bilgi eğlence ekranında bulunan N Modu sayesinde aracın tüm dinamikleri ve DNA’sı elektronik olarak değiştirilebiliyor ve farklı sürüş modları anlık olarak seçilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz