Honda Civic Type R hot hatch lideri

‘Hot Hatch’ sınıfının en güçlü modellerinden biri olan Honda Civic Type R, Türkiye’de segmentinin en çok satan modeli oldu. Honda, 2020 yılını toplam 13 adet Civic Type R satışı ile kapattı.

Makyajlı versiyonuyla yılın ikinci yarısında satışa çıkan Honda Civic Type R’ın 2.0 litre VTEC Turbo motoru ve 6 vitesli manuel şanzımanı ile performans sunarken; üç çıkışlı egzoz sisteminin Aktif Ses Kontrolü özelliği ile de sürüş keyfini artırıyor.

Düşük ağırlık merkezi, hafif ve rijit gövdesiyle Honda Civic Type R, yüksek performanslı hatchback segmentinin en iyi sürüş deneyimlerinden birini yaşatıyor. Gelişmiş süspansiyon sistemi ile daha atak ve keskin bir sürüş deneyimi sunan Type R; Adaptif Amortisör Sistemi’nin yazılımının yol koşullarını çok daha hızlı bir şekilde okuması sayesinde üstün yol tutuşu sağlıyor.

Civic Type R, R 0-100 km/s hızlanmasını 5,8 saniyede tamamlıyor ve 270 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Çeşitli sürüş modları ile konfor ve performansı bir arada sunan Type R; Honda LogR özelliği ile sürüş verilerini kayıt altına alıp analiz ederek sürücünün kendini geliştirmesine katkı sağlıyor. İç ve dış tasarımı ile en az performansı kadar dikkat çeken Civic Type R, güvenliği de ön planda tutuyor. Honda Civic Type R, sınıfının en kapsamlı güvenlik paketlerinden biri olan Honda SENSING ile Kör Nokta Uyarı Sistemi; Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA) ve Lastik Basınç İkaz Sistemi (TPMS) gibi birçok aktif güvenlik teknolojisini bünyesinde barındırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz