​Honda Civic Sedan’lar fabrikadan LPG’li oldu

2011 yılından bu yana garanti şartlarını değiştirmeden LPG dönüşümüne hazır araçlar satışı yapan Honda, dönüşümü fabrika bünyesinde gerçekleştirmeye başlıyor.

Kontrolleri montaj sırasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği tarafından gerçekleştirilen LPG’li Civic Sedan’lar bundan böyle Honda Türkiye’de dönüştürülmüş olarak bayilere ulaşacak.

Civic’lerin LPG dönüşümü artık Honda Fabrikası’nda

2011 yılından bu yana garanti şartlarını değiştirmeden LPG dönüşümüne hazır araçlar üreten Honda, dönüşümü fabrika bünyesinde gerçekleştirmeye başlıyor.

Kontrolleri montaj sırasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği tarafından gerçekleştirilen LPG’li Civic Sedan’lar bundan böyle Honda Türkiye’de dönüştürülmüş olarak bayilere ulaşacak.

Honda, 2011 yılında İtalyan yakıt dönüşüm sistemleri firması BRC ile imzaladığı anlaşmasını daha ileri bir noktaya taşıyor.

Bundan sonra LPG dönüşümü tamamlanmış Civic Sedan modelleri direkt fabrikadan bayiye ulaştırılacak.

Honda Türkiye tes isleri içinde bu işlemin gerçekleşeceği bir montaj tesisi kuruldu. Montaj tesisinin açılışında hazır bulunan Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, LPG dönüşümünün Honda Türkiye bünyesinde gerçekleştirilmesinin toplam kaliteyi artıracağını ve LPG dönüşümü yapılmış her üründe aynı standardın korunacağını belirterek şunları söyledi: “Türkiye’de LPG dönüşümü uygulanmış araç sayısı halen yüksek ve Honda olarak bu talebi karşılamak üzere 2011 yılından bu yana müşterilerimize garantili LPG dönüşüm opsiyonu sunuyoruz. Mevcut Civic Sedan üretimimizin yüzde 65’inin LPG dönüşümüne hazır olarak fabrikamızdan ayrıldığını dikkate alarak, LPG kitlerinin montajı için burada bir hat açmaya karar verdik.”

Hat için 1 milyon TL’lik yatırım yapıldığını belirten Yamasaki, “Gerçekleştirilen yatırımla artık fabrikamızdan günde 60, yıldaysa 12 bin LPG dönüşümü tamamlanmış araç çıkabiliyor. Bizim için en önemli adım, sızdırmazlık kontrollerinin yapılmasıydı. Bunun için de TMMOB mühendislerinin desteğini aldık ve montaj tesisimizde bu konuda uzman mühendis arkadaşlarla da çalışacağız” dedi.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here