Özel Hilux, Türkiye’de satılacak mı, fiyatı ne olacak?

Türkiye’de pick up satışlarının zirvesinde yer alan Toyota Hilux, yola çıkalı 50 yıl oldu. Arazi yetenekli bu aracın 50. yılı nedeniyle Toyota özel bir ekipman paketli versiyon hazırladı.

“Hilux Invincible 50 Chrome Edition” adlı özel seri, modelin 1968 yılından bu yana ulaştığı 18 milyon adetlik satışı onurlandırmayı hedefliyor.

Geçen yıl Avrupa’da 41 bin adetin üzerinde satılan Hilux, günümüzde 6 farklı ülkede üretiliyor ve dünya çapında 180 ülkede satışta tutuluyor.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition kokpit…

Hilux Invincible 50

50’nci yıldönümü için özel bir versiyon üreten Hilux’ın ‘Invincible 50 Chrome Edition’ özel versiyonda, krom roll barlar, krom yan basamaklar, krom ön ve alt kroma, siyah çamurluk korumaları, 18 inç alaşım jantlar, plastik bagaj havuzu ve ön kapılarda modele özgü “Invincible 50” logosu yer alıyor.

50. yılına özel Toyota Hilux

Hilux’ın bu özel versiyonu, 2.4 D-4D dizel motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. Stop/Start özelliğiyle donatılan ve düşük tüketim sunan araç, 150 HP güce ve 400 Nm torka sahip.

Arazi başarısı ile dikkat çeken Hilux, 1968 yılından bu yana 18 milyon adet satıldı.

Hilux Türkiye fiyatı ne kadar? Türkiye’de satılacak mı?

Bu arada son olarak şunu belirtelim bu araç Türkiye’de hiç bir zaman satılmayacak. Invincible 50 adını taşıyan bu özel versiyon sadece Fransa, İtalya, Belçika, Finlandiya ve Avusturya pazarlarında Toyota’nın bayrağını taşıyacak.

Bu nedenle aracın Türkiye fiyatı diye bir şey yok.

Toyota Hilux test sürüşü

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz