Hibrit Toyota modelleri hibrit pazarında yüzde 92’yi yakaladı

Toyota hibrit araçlar ile büyüyor

Hibrit modelleri ile hibrit teknolojisinde öne çıkan Toyota, bir rekora daha imza attı. Toyota Avrupa’da 3 milyonuncu hibrit aracını teslim ederek önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Toyota, Türkiye’de de hibrit C-HR ile Corolla Sedan modellerini üretiyor.

İspanya’da yeni sahibine teslim edilen 3 milyonuncu araç, Toyota’nın motor sporları dünyasından esinlenen tasarıma sahip hibrit Corolla GR SPORT oldu. Toyota’nın Türkiye’deki hibrit araç pazarındaki payı da yüzde 92 gibi önemli bir oranı yakaladı.

Avrupa’da 2000 yılında hibrit araç satışına başlayan Toyota, Avrupa’da 10 farklı hibrit model ile tüketicilere geniş seçenekler sunabiliyor.

Yeni Toyota C-HR kasım 2019 tarihinde Türkiye satışa çıktı. Fiyatını merak ediyorsanız haberimize bakabilirsiniz.

2019’da Avrupa’da 550 bine yakın hibrit araç satışı gerçekleştiren Toyota’nın toplam satışları içindeki hibrit oranı, Avrupa genelinde yüzde 52, sadece Batı Avrupa pazarlarında ise yüzde 63 gibi ciddi oranlara yükseldi.

Toyota, Türkiye’de de 2009 yılından bugüne kadar 24 bin 955 adetlik hibrit araç satışı gerçekleştirdi. Bugün Türkiye’deki trafikte bulunan her 100 hibrit araçtan 92’si Toyota logosunu taşıyor.Toyota, uzun vadeli stratejisinde hibrit güç ünitelerine odaklanması sayesinde Avrupa’da giderek sıkılaşan emisyon yönetmeliklerini karşılamakta güçlük çekmiyor. Toyota’nın sürekli olarak geliştirdiği hibrit teknolojisi; şehir içi kullanımlarda sürüşlerin büyük oranda düşük emisyon salımı ile gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Bununla birlikte Toyota, dünya çapında 90’dan fazla ülkede bugüne kadar 15,5 milyonu aşan hibrit araç satışı gerçekleştirdi. Toyota kendini ispatlayan hibrit teknolojisi ile eşdeğer fosil yakıtlı araçların kullanımına göre çevreye 120 milyon ton daha az CO2 emisyon salımının gerçekleşmesini de sağladı.

2020 Haziran ayı model bazlı Avrupa hibrit araç satışları

Toyota hibrit teknolojisi, elektrikli araçlar, kablo ile şarj edilebilen hibrit araçlar ve yakıt hücreli araçlar dahil olmak üzere çoklu elektrikli araç stratejisinin temelini oluşturuyor.

Toyota Türkiye Fabrikası üretime ara veriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz