Hibrit Ford Transit ve Tourneo fiyatı belli oldu

Türkiye’de Koç Holding ortaklığıyla yoluna devam eden Ford Gölcük’te hibrit motorlu Transit üretimine start verdi. Türkiye’den dünyaya ihraç ettiği Transit serisi ile Tourneo ve Transit Custom modellerinin hibrit teknolojili yeni versiyonlarının fiyatları da belli oldu.

Yenilikler içinde dizel hibrit kombinasyonlu motorlar dikkat çekiyor. Ford Otosan Gölcük tesislerinde üretimine başlanan yeni Hibrit Ford Transit ve Tourneo versiyonları şöyle sıralanıyor:

Yeni Ford Transit Van Hibrit, Transit Custom Hibrit ve Tourneo Custom Hibrit, yeni 2.0lt EcoBlue Hibrit dizel motor seçeneği yüzde 23’e yakın yakıt tasarrufu vaat ediyor.

Ford’un Türkiye’de üretilen lider ticari araçları; Transit Van Hibrit ve Transit Custom Van Hibrit yeni 2.0lt EcoBlue Hibrit 170 PS dizel motor ile yola çıkıyor. Tourneo Custom Hibrit ise daha yüksek performans ve daha yüksek çekiş gücüne sahip EcoBlue Hibrit 185 PS versiyonu ile müşterilerini bekliyor.

Ford’un ticari araç modellerinde sunduğu yenilikçi Hibrit teknolojisinde 2.0L EcoBlue dizel motora destek olan, ikincil bir güç kaynağı, 48 voltluk lityum iyon bir batarya bulunuyor.

Bu batarya tek başına aracı harekete geçirmiyor; dizel motoru destekleyerek, yakıt tüketiminin düşmesine yardımcı oluyor. Ayrıca düşük hızlarda yüksek tork tepkisi sunuyor.

Yeni nesil EcoBlue Hibrit motorlar iki yöntemle kendiliğinden şarj oluyor. Rejeneratif Fren özelliği: elektrikli aracın bataryasının, frenleme anında oluşan enerjiyi kullanarak şarj edilmesini sağlarken; motora entegre edilen jeneratör sayesinde de mekanik enerji elektriğe çevrilerek batarya şarj ediliyor.

EcoBlue Hibrit motor, özellikle şehir trafiğindeki dur-kalk durumlarında ilave yakıt verimliliği sağlıyor. Trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunuzda, bu teknoloji motoru otomatik olarak kapatabiliyor.

Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise sistem aracı yeniden çalıştırıyor. Otomatik Start-Stop özelliği ise yoğun trafikli şehir içi ortamlarda yüzde 10 yakıt tasarrufu vaat ediyor.

Türkiye’de üretilen Ford Hibrit Transit Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teste verilmişti.

Ford Transit Hibrit şehir içi tüketim 6.8 lt

Yeni Transit, 170 PS 2.0lt EcoBlue Hibrit dizel motoru sayesinde şehir içi kullanımda yüzde 21’e varan yakıt tasarrufu vadediyor. Şehir içi kullanımda 6.8 lt/100 km, şehir dışı 6.5 lt/100km yakıt tüketimi verilerini açıkladı.

Yeni Transit Van Hibrit araçlara Trend donanım ile birlikte özel elektrik destekli direksiyon, 8″ dokunmatik ekran, hız kontrol sistemi ve geri görüş kamerası standart olarak geliyor.

2020 Uluslararası Yılın Ticari Aracı (IVOTY) ödüllü Transit Custom Van Hibrit 170 PS 2.0lt EcoBlue dizel motor hibrit versiyonları ile şehir içi kullanımda yüzde 17’ye varan yakıt tasarrufu vadediyor.

Şehir içi kullanımda 6.2 lt/100 km, şehir dışı 6.1 lt/100km yakıt tüketimi verileri açıklandı. Hibrit versiyonla birlikte standart olarak gelen elektrik destekli direksiyon, hız kontrol sistemi, geri dönüş kamerası ve 8” dokunmatik ekranlı Ford SYNC 3 teknolojisi aracı binek tadına getiriyor.

Ayrıca, Transit Custom yan yükleme kapı açıklığı sayesinde ön yolcu koltuklarının kullanılması engellenmeden 3-4 m uzunluğundaki yükler de taşınabiliyor.

Tourneo Custom Hibrit: 2.0lt EcoBlue Hibrit 185 PS motorla şehir içi 5.9 lt/100 km yakıt tüketimi

9 kişilik yolcu taşıma kapasitesiyle 2.0 lt EcoBlue motorlu Ford Tourneo Custom Hibrit ise  şimdi 415 Nm torka sahip yeni bir 185 PS hibrit versiyon ile geliyor. 185 PS 2.0 lt EcoBlue motorlu Hibrit Tourneo Custom, şehir içi kullanımda yüzde 23’e varan yakıt tasarrufu vaat ediyor.

Şehir içi kullanımda 5.9 lt/100 km, şehir dışı 5.4 lt/100km yakıt tüketimi verilerine sahip bulunuyor.

Euro NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız almayı başaran Ford Tourneo Custom Hibrit, 30’un üzerinde koltuk konfigürasyonu ve ileri güvenlik paketiyle yolculukları enteresan hale getirebiliyor.

Hibrit Ford Transit ve Tourneo fiyatları:

Bu arada Ford Otosan bu modellerin Türkiye satış fiyatlarını da ilan etti.

Buna göre

Yeni Ford Transit Van Hibrit 208.300 TL’den

Transit Custom Van Hibrit 198.100 TL’den

Tourneo Custom Hibrit ise 302.300 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarıyla Ford Otosan yetkili satıcılarında müşterileri bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz