Hibrid Forester e-Boxer Euro NCAP testini geçti

Yeni Subaru Forester e-BOXER’ın güvenlik testi puanı 5 yıldız oldu. Avrupa’da satılacak versiyonu, Euro NCAP 2019 güvenlik performansı testinden toplam beş yıldızla en yüksek puanı aldı. 2017 ENCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız almış olan Subaru XV de 2019 yılında e-BOXER versiyonuyla en yüksek derecelendirme olan 5 yıldızı tekrar elde etmeyi başardı.

Yeni Subaru Forester e-BOXER, yetişkin yolcu, çocuk yolcu, yaya, güvenlik desteği gibi dört değerlendirme sınıfında da yüksek puanlar elde etti.

Yeni Forester, Çocuk Yolcu Koruma Testinde çok başarılı sonuçlara imza atabildi. Euro NCAP çarpışma testi raporuna göre: “Hem ön hem de yan bariyer testlerinde, her iki deney mankeninde tüm kritik vücut bölgeleri iyi bir şekilde korundu ve Forester değerlendirmenin bu bölümünden maksimum puan aldı. Testler, sistemin sağlam çalıştığını ve sistemin ödüllendirildiğini gösterdi.”

Yalnızca Çocuk Yolcu Koruması’nda değil, Forester aynı zamanda Yetişkin Yolcu Koruması’nda da Subaru için şimdiye kadarki en iyi puanı elde etti.

Sahip olduğu çarpışma güvenliği performansını Subaru Global Platform (SGP) teknolojisiyle gerçekleştirdi. SGP, araçların gövde ve şasi rijiditesini önemli şekilde geliştirerek darbe sönümlenmesi mevcut modellerde yüzde 40 oranında iyileştiriyor. Bu sağlam gövde yapısı ile birlikte, SRS diz hava yastığı (sürücü koltuğu) dahil olmak üzere 7 hava yastığı gibi ek güvenlik özellikleri, güvenlik testi performansını yükselten diğer etkenler oldu.

Araç donanımında yer alan EyeSight adı verilen Önleyici Güvenlik Sistemi standart olarak bulunuyor. Bu sistem Gelişmiş Güvenlik Paketi’ne ek olarak sunuluyor. Paketin içerisinde; Subaru Arka Araç Takip Sistemi, Arka Çarpışma Önleyici Frenleme, Yan Görüş Kamerası ve Sürücü Dikkat Uyarısı yoldayken yorgunluk veya dikkat kaybı belirtilerini tespit ederek sürücüyü uyaran Yüz Tanıma Sistemi teknolojisi yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz