Hatalı parktan araç çekme ücreti 2021 zamları belli oldu

İstanbul’da araç çekme ücretleri zamlandı. Hatalı parktan araç çekme ücreti 2021 zamları belli oldu. Park yasağı nedeniyle araç çekme ücreti Ulaşım Koordinasyon Merkezi – UKOME kararı ile 130 TL’den 160.05 TL’ye çıkarıldı. İstanbul’da İETT çatısı altında birleştirilen özel halk otobüslerine de işlem güvenliği için seri plaka verilmesi ayrı bir kararla gerçekleştirildi.

Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında Yediemin ücretleri 2021 Otopark Ücret Tarifesi yeniden belirlendi.

29 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete’de  yayınlanan “Adalet Bakanlığı Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliği 2021 yılı ücret tarifesi” göz önünde tutularak İstanbul’daki fiyatlar da güncellendi. Buna göre park yasağına uymadıkları için çekilen araçlara ödenecek ücret 130 TL’den 160.05 TL’ye çıkarıldı.

Park yasağı haricindeki araç çekmelerde 5 kilometreye kadar araç çekme ücreti 100 TL’den 160,05 TL’ye yükseltildi. Kilometre başına 5 TL’lik çekme ücreti de 9.6 TL’ye çıktı.

Yediemin otopark ücretleri de artırıldı

Çekilen veya trafikten men edilen araçlar için yediemin otopark ücreti gün başına

  • Otomobillerde 12 TL’den 16 TL’ye,
  • Motorsikletlerde 5 TL’den 8 TL’ye,
  • Kamyonet – minibüs – arazi taşıtında 12 TL’den 17.6 TL’ye çıktı.

İcra iflas kanunu ve amme alacağı nedeniyle çekilen ve trafikten men edilen araçların yediemin otoparklarındaki günlük ücret tarifesi otomobillerde 10 TL’den 16 TL’ye, motorsikletlerde 4 TL’den 8 TL’ye, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 11 liradan 17.7 liraya, kamyon-otobüs-çekici-iş makinesinde 12 TL’den 23.98 TL’ye çıkarıldı.

Bir zamanlar Topkapı Otogarı vardı

İstanbul Otogarına 4 yeni taksi durağı geliyor

Bayrampaşa’daki Büyük İstanbul Otogarı’na 4 yeni taksi durağı kurularak İBB tarafından işletilmesi de oybirliği ile kabul edildi. Toplantıda söz alan otogarın İşletme Müdürü Fahrettin Beşli, otogarda ihtiyaç fazlası çok sayıda taksinin misafirlerin park edeceği alanları işgal ettiğini, 25 yıldır taksi meselesinin otogarda büyük bir disiplinsizlik içerisinde yürüdüğünü söyledi. Beşli, taksi duraklarının işletmesini İBB’nin üstleneceği, ilk etapta  kayıtlı olan taksicilerle çalışılacağı bilgisini verdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz