Yasaklar kalktıktan sonra servislere hücum oldu

17 – 28 Mayıs tarihleri arasındaki tam kapanma döneminden çıkılan ilk iki haftada otomotiv servislerinin işleri başından aştı. 17 günlük uzun kapanma boyunca aracını servise götüremeyen araç sahipleri; 17 Mayıs sonrasında servislerin önünde kuyruk oluşturdu. Bu da Türkiye’deki servislerin işlerini ciddi oranda yoğunlaştırdı. Groupe PSA Türkiye Parça ve Servisler de bu süreçte ağırladığı araç sayısını açıkladı.

Groupe PSA Türkiye Parça ve Servisler, 27 binden fazla araca sakım yaptı

Groupe PSA Türkiye Parça ve Servisler, 17-28 Mayıs aralığında, 9 iş günü gibi kısa bir süre içerisinde 27 bin adetten fazla aracı ağırladı. 2021 yılının ilk dört aylık günlük servis girişi ortalama verisine oranladığımızda bu yüzde 45‘lik bir artış anlamına geliyor. Ek olarak, şirketin çok markalı bakım ve onarım markası Eurorepar Car Service’ın günlük servis girişi ortalamaların yüzde 50 üzerine çıktı.

peugeot servis

Konuyla ilgili konuşan Groupe PSA Türkiye Parça ve Servisler Genel Müdürü Mehmet Akın, Kurban Bayramı’na kadar söz konusu yoğunluğun devam edeceğini öngördüklerini söyledi. Akın, Stellantis’e bağlı Groupe PSA Türkiye çatısı altında yer alan Peugeot, Citroen, Opel ve DS kullanıcıları için de Check-Up hizmetini tamamen ücretsiz olarak sunduklarını vurguladı.

Pandemi önlemleri doğrultusunda uygulanan hafta sonları kısıtlaması nedeniyle servis ihtiyacı olan araçların taleplerinin sürekli ertelendiğini dile getiren Mehmet Akın, “Servisleri oldukça yoğun bir yaz dönemi bekliyor. Özellikle Haziran ayından itibaren hafta sonları kısıtlamalarının kalkmasıyla araç girişlerinin daha da artmasını bekliyoruz. Söz konusu yoğunluk Kurban Bayramı’na kadar sürecektir. Bizim tavsiyemiz sürücülerin Kurban Bayramı’na kadar araçlarına ait servis ve bakım ihtiyaçlarını tamamlaması yönünde. Bununla beraber, görünmeyen problemlere karşı Check-Up yaptırmayı mutlaka tavsiye ediyoruz. Stellantis’e bağlı Groupe PSA Türkiye çatısı altında yer alan Peugeot, Citroen, Opel ve DS kullanıcıları için ise Check-Up hizmetini tamamen ücretsiz olarak sunuyoruz. Bu markaları kullanan müşterilerimiz diledikleri zaman servislerimize gelerek detaylı Check-Up yaptırabilir ve güvenle yola çıkabilirler” diye konuştu.

2021 Mercedes Vito Tourer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz