Genç Türkler, GT4 Avrupa Serisi liderlik podyumunda

GT4 Avrupa Serisi, Imola’da gerçekleşen çift podyumlu açılış yarışının ardından, geçtiğimiz hafta sonu Misano’da yapılan ikinci ayak yarışlarında start aldı. Cem Bölükbaşı ve Yağız Gedik ikilisi,  12 numaralı otomobil ile Misano pistinde podyuma çıkmayı başardı.

Cumartesi günü gerçekleşen sıralama turlarında pistteki en hızlı BMW pilotu olan Cem Bölükbaşı, ilk yarışta gridde 4. sırada yer alarak takipçilerinden büyük destek gördü. Pit stopta otomobili devralan Yağız Gedik, sarı bayrakların damgasını vurduğu yarışta grup ikincisi olarak damalı bayrağa ulaştı.

Pazar sabahı gerçekleşen ikinci yarışta ise 15. sıradan start alan Yağız Gedik, iyi bir performans sergiledi. Pit stop’a 10. sırada gelerek otomobili takım arkadaşına devretti. Yağız Gedik’in başladığı işi en iyi şekilde sürdüren ve yükselişe devam eden Cem Bölükbaşı ise grubunda ikinci ve genel klasmanda 4. olarak finişi gördü.

Türk Bayrağını iki kere podyumda dalgalandıran Borusan Otomotiv Motorsport takımı, alkışları toplamayı başardı. Bölükbaşı ve Gedik ikilisi bir sonraki GT4 Avrupa Serisi startını 5-6 Eylül tarihlerinde Nürburgring’de gerçekleşecek olan 3. ayak yarışlarında alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz