BMW, Mercedes ve Porsche’nin spor otomobillerini ezdi geçti

Geely, sadece birkaç gün önce tanıtılan yeni Preface sedan modelininin yer aldığı ve rakiplerine sıkı gönderme yaptığı bir video yayınladı. Videoda Geely Preface, BMW M4, Mercedes Benz AMG C63 ve Porsche Panamera modellerinin dördü de sürekli olarak dar bir dağ yolunda yarışıyor.

Amblemleri belli olmasa da sürekli olarak Alman otomobilleri sollayan Preface, videonun sonuna doğru diğer otomobillere yaklaşıyor; Çinli otomobil üreticisi, Alman üreticilerin en iyi modelleriyle karşılaştırılmasını istiyor olacak ki videonun sonunda lüks spor otomobillerin arasında yerini alıyor.

Geely, reklamın piyasaya sürülmesiyle eşzamanlı olarak, Preface sedan modelinin iç mekanını gösteren yeni fotoğraflarını yayınladı. Ayrıca model hakkında yeni teknik detay bilgilerini de ortaya çıkardı.

Geely Preface sedan modelini daha önce Jaguar için çalışan Wayne Bridges tasarladı.

Preface, Volvo S60 üretimininde de kullanılan CMA platformu üzerinde ortak olarak üretiliyor. Ancak yeni sedan model, Volvo S60’tan biraz daha büyük; 4785 mm uzunluğa, 1869 mm genişliğe ve 1469 mm yüksekliğe sahip. İki aks arasındaki mesafe ise 2800 mm olarak tasarlanmış.

Geely Preface Sedan modelinin içinde iki farklı renge yer veriliyor, koltuklar deri ve Alcantara’dan üretilmiş. Ekipman olarak; sanal bir gösterge paneli ve geniş multimedya ekran (her ikisi de 12,3 inç diyagonal) yer alıyor. Ayrıca Bose ses sistemi, akıllı telefon için kablosuz şarj cihazı, kontur aydınlatması ve daha fazlası da var.

Preface sedan modelinin motoruna gelecek olursak, bugüne kadar sadece bir tanesi açıklandı. O da akrabası olan Volvo’nun E-Drive serisinden tanıdığımız; 8 ileri Aisin otomatik şanzıman ile kombine edilmiş, 190 beygir güç üretebilen 2.0 litrelik turbo şarjlı benzinli motor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz