Fuarda Opel’den 4 yeni model

Opel Autoshow’daki göz alıcı standında 4 yeni modeli ilk kez Türk otomobil severlerin karşısına çıkardı.

Performans aracı CORSA OPC,

Mini şehirli model ADAM ROCKS ve ADAM S,

Türkiye pazarına 2016 yılının şubat ayında pazara sunulacak KARL

Diğer bir sürprizi ise konsept model MONZA.

Merakla beklenen 1.6 dizel otomatik şanzımana sahip MOKKA ve sonbaharda satışa sunulacak 1.6 dizel otomatik şanzımana sahip INSIGNIA modelleri de Opel standa ziyaretçileri bekliyor.

Opel standındaki diğer modeller ise; INSIGNIA Country Tourer, CASCADA,

CORSA,

ADAM,

ASTRA ailesi ve

ZAFİRA.

Fuarın basın gününde Opel Avrupa Satış ve Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Küspert, Opel markasının yenilikleri ve Türkiye pazarındaki konumuna ilişkin görüşlerini açıkladı.

Peter Küspert ‘’Yeni Astra modelinin bu yılki Frankfurt Motor Show’da gösterime sunacaklarını söylerken, hafif ticari araç satışlarını 2022 yılına kadar 150 bin adet seviyelerine çekmeyi planladıklarını’’ ifade etti.

MONZA “Opel’in Geleceği”

Monza Konsept, Opel müşterilerinin gelecekle ilgili beklentilerini karşılamak üzere geliştirildi. Rüsselsheim’daki Opel modellerinin sonraki nesillerini geliştirmekte olan 6 binden fazla mühendis, teknisyen ve tasarımcı için öncelikli iki ana konu: verimlilik ve bilgi-eğlence sistemi. Monza Konsept, mimarisi ve malzeme kullanımının yanı sıra aerodinamik ve çığır açan motoru ile sunduğu verimlilik dikkat çekeceğe benziyor, bilgi-eğlence sistemleri bakımından da oldukça dikkat çeken yeni özellikler sunuyor.

CORSA OPC “Beşinci Nesil Atlet”

Opel’in yeni üyesi Corsa OPC, dört metre uzunluğu, 1.6 litre 207 beygir güç ve 245 Nm maksimum tork üreten turbo motoru, 230 km/s maksimum hızı, 0’dan 100 km’ye 6,8 saniye çıkan çevik kullanımı ile dikkat çekiyor. Koltuklarında Nürburgring haritası işli olan 207 beygirlik otomobil tam bir spor otomobil olduğunu, yalnız hızıyla değil tasarımıyla da gösteriyor. Recaro Spor koltuklar, daha motoru çalıştırmadan, rallideymiş hissi veriyor. Ürün yelpazemizin dinamik oyuncuları olan OPC’lerimiz markamızın sportif geleneğinin, Alman mühendisliğinin en güzel örneği. Yeni Corsa OPC, mühendislerimizin küçük spor otomobil segmentinde çıtayı nasıl yükselttiklerini göstermek istiyor.

KARL “Kalbe ve beyine hitap ediyor”

Opel, minik sınıftaki rekabete ADAM’dan sonra KARL ile devam ediyor. İsmini Opel’in kurucusu Adam Opel’in oğlundan alan model 3.68 metrelik uzunluğa sahip. Kaputun altında Opel’in yeni nesil 55 kW/75 beygire sahip 1.0 ECOTEC motoru bulunuyor. Beş ileri manuel şanzıman ve ecoFlex paketi ile birleştirilmiş tamamı alüminyum, üç silindirli benzinli motor karma kullanımla 100 kilometrede 4.3 yakıt tüketimini 99 gram CO2 salım değerlerine sahip.

ADAM S “ADAM’ın sportif versiyonu”

Opel’in kişiselleştirme özellikleriyle dikkat çeken ADAM’ın sportif versiyonu S, 1.4 litre 150 beygirlik benzinli Ecotec motor ve altı ileri manuel şanzıman seçeneği ile sunulacak.

Sayısız kişiselleştirme özelliği sunan ADAM’ın sportif versiyonu S’ in kaputunun altında 1.4 litre 150 beygirlik turbo motor olacak. Altı ileri manuel şanzımanlı turbo beslemeli motor, tork gücü ve hassas sürüş tarzı ile virajlı yollarda sorunsuz sürüş sağlıyor. ADAM S, 0’dan 100’e yalnızca 8,5 saniyede ulaşıyor.

ADAM ROCKS “ADAM’ın şehirli crossover konsepti”

Opel’in zengin kişiselleştirme seçenekleri sunan modeli ADAM’ın şehirli crossover konsepti 3 kapılı mini crossover Swing Top kumaş tavana sahip. Opel ADAM ROCKS yeni nesil motorları ve tasarımı ile dikkat çekiyor. ADAM ROCKS 3.7 metrelik boya ve kaslı görünüme sahip. ADAM ROCKS, parkur atletlerinden ilham alan tasarımı, geniş ızgara, LED farlar, bumerang far yuvaları ve 18″ jantlar ile iddialı bir Opel tasarımı. Kumaş tavanlı ADAM ROCKS’ın en önemli özelliği ise Intellilink Bilgi İşlem Sistemi ile uyumlu işleyişi. Sistem sayesinde, yaklaşan olumsuz hava koşulları renkli bilgi ekranından takip edilebiliyor ve tavan otomatik olarak kapanıyor. Böylece manzara keyfi bir yağmurla bozulmuyor.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here