Fransızların yeni motorları, Almanya’da geliştirilecek

2017 yılının son 5 ayında Opel’in zararı 256 milyon Euro’ya kadar ulaşmıştı. Durumu iyileştirme çabaları sayesinde bu rakam 179 milyona gerilese de bu durum kalıcı olmadı.  Bu olumsuzluklar için PSA Başkanı Carlos Tavares, 2018 yılı sonuna kadar yeni bir yol haritası çizileceğini açıkladı. Bunun ilk işaretlerinden biri ortaya çıktı; Fransız otomotiv devi Peugeot Citroen PSA imzalı yeni motorlar Almanya’da geliştirilecek. Peugeot ve Citroen marka otomobillerde ağırlıklı olarak kullanılacak yeni nesil 4 silindirli benzinli motorlar Opel imzası taşıyacak. Opel’in Ruesselsheim’da bulunan mühendislik merkezi bünyesinde bu çalışmalar gerçekleştirilecek

4 silindirli motorlara Alman mühendisliği

Opel’in içinde bulunduğu zor durum ve PSA’nın bu durumu düzeltme çabasına istinaden Almanya Ruesselsheim’da bulunan Opel üssünde, yeni nesil 4 silindir motorların çalışmalarına yönelineceği bildirildi.

2026’da yollara çıkacak

PSA’nın 2022 yılı için planladığı hibrit teknolojileri de Opel’in Almanya’daki merkezinde geliştirilecek. Hibrit Peugeot ve Citroen modellerinin Avrupa, Çin ve Kuzey Amerika’da kullanılmak üzere homologasyonları yapılıp, 2026 yılına kadar araç satışına başlanması planlanıyor.

Opel’in yarısı boşa çıkmıştı

Opel mühendislik şefi Christian Mueller, PSA tarafından yüklenen yeni sorumlulukların teknik merkezin geleceğini güvence altına alacağını belirterek, iş yükünün yüzde 50’sinin kullanılmadığına dikkat çekti.

Opel mühendislik merkezi Peugeot Citroen için motor geliştirecek

1 milyar euroluk yatırım

Carlos Tavares yıllardır süre gelen Opel’in mali kayıpları için hibrit üretimi ve bu süreç için 1 milyar euro bütçe ayrılacağını söyledi.

Opel CEO’su Michael Lohscheller, ortak platformların önceki nesil Opel / Vauxhall araçlarına oranla yüzde 50’ye varan tasarruf sağlayacağını söyledi. Gelecek yıl tanıtılacak olan yeni nesil Corsa subcompact hatchback içten yanmalı, hibrit ve elektrik de dahil olmak üzere çoklu güç aktarma organlarını barındıracak PSA’nın kompakt modüler platformu veya CMP üzerine inşa edileceğini açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz