Fransız DS otomobillerini, Türkiye’de Koluman satacak

Fransızlar, parfümden çantaya bir çok alanda lüks markalarıyla varken, otomotivde lüks eksikliğini DS ile gidermek istiyor. En azından PSA yani Peugeot Citroen markalarını yöneten Fransızlar. Bunun için de zamanında Fransız Cumhurbaşkanı De Gaulle’ün, şimdi de Marcon’un makam araçlığını yapan DS’i kendi basına lüks ateşine attı. Bakalım Mercedes, BMW, Audi gibi lüksün Alman söz sahipleri arasında DS ne yapacak?

İki yılda dünyada 800 satış noktasına ulaşan DS, yeni dönemde Türkiye’de Peugeot Türkiye şirketi POPAŞ ile distribütör olarak yoluna devam edecek.

Buraya kadar biliniyordu. Devamı ise Koluman ile yapılan anlaşmayı içeriyor.  POPAŞ da Türkiye’de bayilik mührünü yılda 13 bin araç alıp-satan 53 yıllık deneyime sahip Koluman Holding’e verdi. Koluman Holding, kurduğu yeni şirketle İstanbul’da ilk bayiliğini açtı. Yılın sonuna kadar Ankara’da ikinci DS bayiliğini açacak. Önümüzdeki yıllarda iki DS bayiliği daha açmak için de İstanbul Anadolu Yakası ile İzmir’i listeye aldı.

Bu arada yeni markanın Türkiye çapında 20 servis birimi de hazır. 5’i Koluman, 15’i Peugeot bayilerinden oluşan yeni DS servislerinin yetmediği yere ise DS Vale’leri yetişecek.


DS nasıl bir marka olacak?

DS, yeni dönemdeki ilk modeli DS7 Crossback modelini Türkiye’ye getirdi. Satışa da çıkardı. Yıllık satış hedefi üç haneli rakamlar. DS Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç’ın söylediği gibi :”Bugüne kadar yıl bazında en çok DS satılan yıl bu yıl olacak”. Markanın hedefi 2020 yılında 6 yeni model ve yılda 5 bin adetlik satış.

Bu şekilde DS satılan 14 ülke içinde ilk 10’a dahil olmak.

Anaç, Koluman ile iddialı bir ortaklık için imza atmış. Koluman da artan kurlara rağmen, bu işten geri durmamış. Ve start yeni modelle birlikte DS Automobiles Başkanı Yves Bonnefont’un da katılımıyla verildi.

DS sahipleri, araçlarını DS Vale ile servise gönderebilecek. Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar, yolda kalma vb yaşadıkları bir sorun olduğunda en geç 1 saat içinde DS Asistance yanlarında olacak.

Bu hizmetler için özel bir yapı oluşturulmuş. 20 noktada servis istasyonu oluşturulmuş. Asistance hizmetleri ileride daha da genişleyecek.

DS 7 Crossback’Ii lansa etti, ilk DS Store’u açtı

DS Automobiles, ilk DS Store’nu 26 Haziran 2018 Salı günü İstanbul Etiler’de açtı. DS Store açılışı ile eşzamanlı yeni DS 7 CROSSBACK modelinin Türkiye lansmanı gerçekleştirildi.

 

DS Marka CEO’su Yves Bonnefont, Türkiye’nin DS büyümesinde ilk 14 ülke içine girdiğini söyledi.

DS Automobiles Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç ise 2020 yılında 5 bin adetlerde satış hedeflediklerini, her yıl yeni bir DS modelinin devreye gireceğini belirterek, “Seneye E-Tense serisi başlıyor. 50 km’ye kadar 0 emisyonla gidebilen hibrit motorlu DS modelleri devreye giriyor. Her yıl yeni bir DS model gamına eklenecek” dedi.

Koluman Monde Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Türkay Saltık ise 2017 yılını 2.3 milyar TL ciroyla kapadıklarını, 2018 hedeflerinin ise 2.7 milyar tl olduğunu belirterek, yılda 13 bin eski ve yeni araç satışı gerçekleştirdiklerine dikkat çekti.

İstanbul Etiler’de hizmete giren DS Store, bir otomobil satış noktasından çok lüks bir butik havasında, 300 m2’si kapalı olmak üzere 600 m2 alana kuruldu. Markanın premium tasarım anlaşına uygun olarak dizayn edilen Store’da müşteriler DS dünyasını deneyimleyebiliyorlar.

DS Store İstanbul, dijital deneyimde çıtayı yükselterek DS Virtual Vision ile sanal gerçeklik gözlüğüyle müşterilerin tasarladıkları otomobillerini üç boyutlu görmelerini ve adeta içine oturabilmelerine olanak sağlıyor. Sergilenen modellerin yüzleri de gelen ziyaretçileri karşılamak üzere Store girişine doğru bakıyor.

DS 7 Crossback fiyatları 255.500 TL’den başlıyor

Fransızlar yeni dönem atakları için DS markasında öncü rolü DS 7 Crossback adını verdikleri kompakt SUV modele vermişler. Önceki nesil DS’lerden tasarım, teknoloji ve malzeme kalitesinde tamamen ayrıyan yeni araç, So Chick ve Performans Line adlı iki versiyonla yola çıktı. İç tasarım paketinde Paris’e özgü detaylara sahip olan DS 7 Crossback So Schick versiyonunda ister Opera, ister Rivoli isterseniz de Bastille paketini seçebiliyorsunuz. Her bir ismin kendine özgü bir Paris tadı aracın içine yansıtılmış.

DS 7 CROSSBACK, DS Store İstanbul’da siparişe açıldı ve 255.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

 

 

Mercedes’in yanına Peugeot’yu da koyacak

 

1 Yorum

  1. Merhaba ds7 corossback almak istiyorum ama bir turlu irtibat kurabileceğimiz birime ulaşamadım size zahmet yardımcı olabilirseniz sevinirim kolay gelsin iyi çalışmalar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz