Formula 1 Türkiye Kupası 8. Virajdan ilham alınarak tasarlandı

formula 1 türkiye kupası

Antrenman turlarıyla birlikte yarışın başlamasına son 4 gün kala Formula 1 heyecanı dorukta. 08-09-10 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek olan Türkiye Grand Prix yarışıyla şampiyonluğa büyük adımlardan biri atılacak. Yarışı kazanacak pilot ve kazanacağı kupa da heyecanla bekleniyor. Üzerinde Intercity İstanbul Park’ın akıllara kazınan 8.virajı ve Türk kültüründen esintiler taşıyan Formula 1 Türkiye kupası, 10 Ekim’de İstanbul’da sahibini bulacak.

Tüm dünyanın gözleri önünde, hız, tutku ve adrenalinin en üst seviyede yaşanacağı yarış için Formula 1TM takımları yarış ekipmanlarını İstanbul’a taşımaya başladı bile. Dünyanın en hızlı 20 pilotunun kıyasıya mücadele edeceği organizasyonda artık pek çok detay belli olurken, gözler yarışı kazanacak olan pilota verilecek özel kupaya çevrildi.

Sonsuzluk, 8.Viraj, Ay ve Yıldız Bir arada! 

Intercity İstanbul Park tarafından özel olarak tasarlatılan şampiyonluk kupası, tüm pilotların en çok zorlandıkları meşhur 8. virajdan ilham alıyor. 8.viraja atıfta bulunarak “Magic 8” temasının işlendiği kupa, Türk kültüründen esintiler taşıyor. Kupanın en üst bölümünde ise geçen sene verilen Formula 1 Türkiye Kupası gibi bayrağımızdan esinlenilen ay ve yıldız figürleri bulunuyor.

Isobar Türkiye ekibince tasarlanıp, Aslan Ruso tarafından üretilen kupa; geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de şıklığı ve tasarım temasıyla adından söz ettireceğe benziyor. 5 kilo ağırlığındaki kupa, 50 cm yüksekliğe sahip. Ay ve yıldız figürlerimizin ön plana çıktığı kupa, kaidesinde yer alan Türk motifleriyle de dikkat çekiyor.

Metalik gri ve bronz rengindeki kupayı kimin kaldıracağı sorusu ise tüm dünyanın gözü önünde, 10 Ekim’de Intercity İstanbul Park’ta cevabını bulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz