Resmi açıklama geldi; Formula 1 yeniden Türkiye’de

F1 Türkiye bilet fiyatları

Formula 1, 2020 takvimine dört yarış daha eklendiğini duyurmasının ardından, Türkiye 2011’den bu yana ilk kez Grand Prix ev sahipliği yapacak. Formula 1’in yaptığı resmi açıklamaya göre; start verilen yarışlar 13-15 Kasım’da Intercity İstanbul Park pistinde düzenlenecek.

26 Kasım’da Bahreyn Grand Prix’i ve ardından da 6 Aralık’ta Sakhir Grand Prix yarışı gerçekleştirilecek.

Formula 1 yaptığı açıklamada; “Türkiye, Bahreyn (iki yarışa ev sahipliği yapıyor) ve Abu Dabi’nin gözden geçirilmiş sezonun bir parçası olacağını teyit edebiliriz. Buna yardım eden tüm destekçilerimize ve ortaklarımıza gösterdiği yoğun çabalara teşekkür ederiz” dedi.

Formula 1 ayrıca, bu yılın başlarında ertelenen Çin Grand Prix’sinin 2020 yılında yapılmayacağını doğruladı ve mevcut yarış sayısı toplamını bu sezon için 17’ye çıkardı.

Taraftarlar, Türkiye Formula 1 yarışlarını Kontrollü Sosyal Hayat çerçevesinde yarışı izleyebilecek

Formula 1; “Revize edilmiş 2020 sezonundaki devam eden yarışmaların; misafirperverlik dahil sınırlı sayıda taraftarlara açık olacağını teyit edebiliriz. Ayrıntıları tamamlamak için her bir organizatörle birlikte çalışıyoruz.

“Mümkün olduğunca çok sayıda hayranın güvenli bir şekilde geri döndüğünü görmek istesek de önceliğimiz Formula 1 topluluğunun ve ziyaret ettiğimiz toplulukların güvenliği olmaya devam ediyor, taraftar erişimini de bu temelde inceliyoruz.

“Yeni Tip Koronavirüs (COVID-19) salgınının devam eden akışkanlığı nedeniyle, mümkün olan en güvenli şekilde çalışmamızı; seyahat kısıtlamaları ve yerel sağlık prosedürleri dahil olmak üzere her ulusal durumu yakından takip etmemizi sağlamak için tüm destekçiler ve yerel yetkililerle yakın diyalog sürdürmeye devam ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.

YENİ YARIŞ TAKVİMİ

13-15 Kasım FORMULA 1 DHL TURKISH GRAND PRIX 2020

27-29 Kasım FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX 2020

4-6 Aralık FORMULA 1 ROLEX SAKHIR GRAND PRIX 2020 (Bahreyn)

11-13 Aralık FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz