Formula 1 Türkiye Grand Prix 2021 iptal! Vural Ak açıklama yaptı

Formula 1 Türkiye Grand Prix 2021 iptal

Formula 1 Türkiye Grand Prix 2021 etkinliği seyahat kısıtlamaları nedeniyle iptal edildi. Bu duyurunun ardından Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak da bir açıklama yaptı. Ak, görüşmeleri sürdürüp, çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerinin altını çizdi. İngiliz Hükümeti’nin duyurduğu yeni seyahat kısıtlamalarının ardından, Formula 1 yönetimi 2021 takvimi için bir güncelleme yayımlamak zorunda kaldı.

28 Nisan tarihinde Türkiye’de yapılacağı açıklanan Formula 1 yarışı, yapılamadan iptal edildi.

Formula 1 Türkiye Grand Prix 2021 iptal edildi

Intercity İstanbul Park’ta, 11 – 12 – 13 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan Formula 1 Türkiye Grand Prix 2021 etkinliği için; İngiliz Hükümeti’nin almış olduğu seyahat kısıtlamaları kararından dolayı; 2021 yarış takvimi içerisinde farklı bir tarih arayışına girildi.

Formula 1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali, başta yarışın düzenleyicisi Intercity İstanbul Park olmak üzere Türk yetkililere teşekkür ederek; ilerleyen süreçte yakından çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

formula 1

Formula1 tarafından yapılan açıklamada, Intercity İstanbul Park’ın sezonun ilerleyen zamanlarında potansiyel fırsatların değerlendirilerek; Türkiye’nin 2021 yılı takviminde yer alması konusundaki ilgisi de vurgulandı.

Bu süreçte Fransa’daki yarış öne çekildi, Avusturya’da ise iki yarışın gerçekleştirilmesine karar verildi.

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak ise konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Intercity İstanbul Park olarak geçtiğimiz yılın en iyi yarışını organize etmemiz; Formula 1TM yönetiminin bu yıl yarışları Türkiye’ye getirme konusundaki motivasyonunu oldukça artırmıştı. Bu süreç içerisinde Formula 1 CEO’su Stefano Domenicali ile de büyük bir uyum içerisinde çalıştık ve kendisiyle güzel bir dostluğumuz oluştu.

Geldiğimiz noktada İngiliz Hükümeti’nin almış olduğu seyahat kısıtlamaları kararı neticesinde; 11-13 Haziran’da gerçekleşecek olan Türkiye yarışı teknik nedenlerle yapılamaz hale geldi.

Intercity İstanbul Park olarak yarışın önümüzdeki aylar içerisinde uygun bir tarihte gerçekleşmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor.

Formula 1 yönetimi de yarışın burada gerçekleşmesi için çok istekli. Umuyoruz ki geçtiğimiz yıl Türkiye’ye yaşattığımız bu gururu bu yıl tekrar edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz