Ford’un bugüne kadar geliştirdiği en atom karınca

Ford Fiesta 2018 sona ermeden muhteşem bir versiyonla karşımızda. Fiesta, Uluslararası Otomobil Federasyonu FIA’nın son R2 yönetmeliklerine göre tasarlandı. 999 cc’lik 200 HP gücünde Ford EcoBoost motora sahip Fiesta R2, son halini Polonya’da M Sport tesislerinde aldı.

Ford’un Köln tesisinde üretilen dünyanın en çok satılan küçük otomobillerinden biri; olan Fiesta’nın ST-Line versiyonu özel bir çalışmayla Fiesta R2’ye dönüşüyor. Son 10 yılda rallinin Ott Tänak, Elfynevans, Craig Breen ve Pontus Tidemand gibi popüler isimlerinden elde edilen tecrübeler Fiesta R2’ye ilham oldu.

Tamamen yeniden tasarlanmasına rağmen, Fiesta aynı felsefeyi koruyor ve gelecek yılki FIA Junior WRC Şampiyonası için temel oluşturmaya hazırlanıyor. M-Sport ve Ford geleceğin yıldızlarını destekleme konusunda kararlılığını sürdürüyor. Tamamen yeni tasarlanan Fiesta R2 şampiyonluklar kazanan Ford Fiesta WRC’den esinlenmiş.

Motor performansı, şanzıman ve süspansiyon önemli ölçüde geliştirilmiş. Turbo şarjlı 999cc Ford EcoBoost motor, 6,500 RPM’de 200 HP güç üretiyor. Yeni Sadev beş ileri şanzıman, üç farklı moda ayarlanabiliyor. Önde üç yönlü, arkada ayarlanabilen Reiger süspansiyonlar bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz