Ford Trucks 2021 yılına nasıl başladı?

ford trucks 2021 fmax

Pandeminin zorlayıcı etkileri nedeniyle, 2020 yılı birçok şirket için oldukça zorlayıcı geçti. Geçen yılı değerlendirip, 2021 yılı için hedeflerini açıklayan şirketlerden biri de Ford Trucks oldu. Ford Trucks 2021 ilk çeyrekte, bir önceki yıla göre önemli bir yükseliş kaydetti.

2022 Mercedes EQS tanıtıldı! Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Ford Trucks 2021 ilk çeyrek karnesi

2021’i yeni ürün ve geliştirmelerle karşılayan Ford Trucks, pandeminin zorlayıcı etkilerine rağmen başarılarla geride bıraktığı 2020’nin ardından önümüzdeki dönem için yeni pazarlara adım atarak ağır ticari pazarında global büyümesini hız kesmeden sürdürüyor.

Şirket, bir yandan yurt dışında yeni pazarlara adım atmaya hazırlanırken, diğer yandan müşterilerine sunduğu yeni ürün ve hizmetlerle iç pazardaki büyümesini sürdürüyor.

Türkiye ağır ticari pazarı ekseninde, Ford Trucks’ın ilk 3 aydaki performansını ve global büyüme planlarını paylaşan Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, pandemi ile birlikte ağır ticari endüstrisinde inişlerin çıkışların yaşandığı zorlu ancak başarılı bir dönemi geride bıraktıklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Pandemiyle beraber fiziksel yapılan birçok alışveriş e-ticarete kayarken, bu da doğal olarak lojistik ve nakliye ihtiyacını artırdı. Pandeminin bu etkisine paralel olarak, özellikle kamyon, çekici talebinde artış devam ediyor. Ağır ticari endüstrisi, 2021’e büyüme ivmesiyle başladı, önümüzdeki dönem bu büyümenin devam edeceğini öngörmekteyiz. 2021 yılı ilk çeyrekte 6.100 adet satışa ulaşan ağır ticari pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 150 büyüme gösterdi. Çekici segmenti yüzde 66’lık pay ile bu büyümede önemli rol oynadı. Ford Trucks olarak biz de 2021 yılına hızlı bir başlangıç yaparak ilk 3 ay sonunda yüzde 30’un üzerinde Pazar payı elde ettik.”

Tufan, uluslararası pazarlarda satış adetlerinin bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 137 arttığını açıkladı.

Hyundai Elantra 2021 Türkiye fiyatı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz