Ford Motorsporları Türkiye 12. kez zirveyi kapattı

Ralli parkurlarında tozu dumana katarak, gururlu başarılara imza atan Ford Motorsport Türkiye, 2018 yılını zirvede kapatmasını kutladı.

Ford Motorsport Türkiye, ülkemizin en uzun ömürlü ralli takımı ünvanına sahip. Takım, resmi fabrika takımı olarak kurulduğu 1998 yılından bu yana aralıksız olarak yarışıyor.

Geçtiğimiz yıl Dünya Ralli Şampiyonası’nda da start alan takım, 2018’de 12. kez  ‘Türkiye Ralli Şampiyonası Takımlar Şampiyonluğu’na uzandı.

Ford Genel Müdürü Haydar Yenigün: En üst başarıları arzuluyoruz

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Motorsport Türkiye’nin imza attığı, ter akıttığı başarıların yıllar sonra yine hatırlanacağına değinerek, şunları söyledi:

“Dünya Ralli Şampiyonası – WRC’de genç pilotlarımızı yarıştırmak ve motorsporlarının en üst noktasında başarılar elde etmeyi arzuluyoruz. Bu doğrultuda geçtiğimiz yıl, Dünya Ralli Şampiyonası’nda Genç pilotlar kategorisi olan Junior WRC’de toplam 16 pilot içerisinde Buğra Banaz’ın elde etmiş olduğu 6’ncılık çok değerli. 2018 yılı sonunda global lansmanını yaptığımız ve Uluslararası Yılın Kamyonu ödüllü Ford Trucks F-MAX çekicimizin pilotundan, mekaniğine tamamen yerli olan takımımızın bir parçası olması da beni ayrıca gururlandırıyor. Bizim için yıllardır bitmeyen bir tutku olan motorsporlarında, sayısız başarıyı ve ilkleri yaşatan Serdar Bostancı direktörlüğündeki takımımızı pilotlarını, Fiesta Rally Cup çatısı altında yarışan sporcularımızı ve emeği geçen tüm teknik ekibimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum.”

Motorsporları vizyonunu genişletti

Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk ise şunları söyledi:

“Ford Motorsport Türkiye, 22 yıldır 2017 sezonunda Türkiye motorsporları tarihinin en büyük başarısı olan ‘Avrupa Takımlar Şampiyonluğu’ ile taçlandırmıştı. 2018 yılında ülkemize yeniden geri dönen WRC-Dünya Ralli Şampiyonası’nın Marmaris Rallisi ile birlikte Avrupa ayakları olan Portekiz, Fransa ve Finlandiya rallilerinde mücadele eden ekibimiz, ülkemizin motorsporlarındaki vizyonuna yepyeni ufuklar ekledi.”

Genç Pilotlar Ralli Akademisi kuruluyor

Ford Motorsport Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı ise yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Ford Motorsport Türkiye olarak, daha önce yaşadığımız Doğu Avrupa Şampiyonluğu, Doğu Avrupa Kupası ve 2017’de Türkiye’nin ilk Avrupa Ralli Takımlar Şampiyonluğu gibi önemli başarıların ardından 2018’de WRC – Dünya Ralli Şampiyonası ile Avrupa’dan sonra gözümüzü dünyaya diktik. 2018’de WRC’de dünyanın en zorlu etaplarında bayrağımızı gururla dalgalandırdık. 2018’de Dünya Ralli Şampiyonası’na ısındık. En büyük arzumuz gelecek yıllarda Dünya Ralli Şampiyonası’nda ülkemizin adından söz ettirerek, daha önce elde edilmemiş başarıları kutlamak. Ayrıca, bugüne kadar ülkemize birçok genç pilot kazandırmış birtakım olarak ülkemizin adeta motorsporları üniversitesi olarak konumlandıracağımız ve detaylarını ilerleyen günlerde paylaşacağımız ‘Genç Pilotlar Ralli Akademisi’ projemizin de müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Başta takım pilotlarımız, ekip arkadaşlarımız olmak üzere bize inanan, destek veren tüm sponsorlarımıza tekrar teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz