Fiat’tan üst düzey ayrılık

TOFAŞ’ın CEO’luğunu yürüten Alfredo Altavilla, FIAT’tan istifa etti. FCA CEO’su Sergio Marchionne’nin sağlık nedenleriyle süratle yenilenen kaptan köşkünde bölünme yaşanıyor. CEO’ olamayan FCA Avrupa, Ortadoğu ve Afrika İş Birimi Başkanı Alfredo Altavilla, şirketle yollarını ayırdı. Altavilla’nın ayrılışı, şirket tarafından Pazartesi günü teyit edildi.

54 yaşındaki Altavilla, dünyanın dört bir yanındaki Fiat Chrysler operasyonlarına bakan Marchionne’ye çok yakın çalışan bir isimdi. Marchionne sonrasındaki CEO’luk görevi için adı geçen üç adaydan biriydi. Diğer adaylar JEEP Başkanı Mike Manley ve şirketin Finans Sorumlusu Richard Palmer idi. Hızlı değişimde CEO yarışındaki ipi Jeep Başkanı Manley göğüslemişti. 25 Temmuzda yapılacak yeni dönem planlarının açıklanması yeni başkan Manley’e kaldı.

Altavilla, bir Fiat bayisinin oğlu ve ayrıca Telefonica şirketinde de yönetim kurulu üyeliği yapıyor. Deneyimli isim daha önce TOFAŞ CEO’luğu görevini de yürütmüştü.

Yeni üst yönetim görev dağılımı

Altavilla’nın istifası La Repubblica ve Bloomberg News tarafından öncelikle bildirildi. Manley, şirketin Avrupa sorumluluklarını da geçici olarak üstlenecek.

CFO Palmer ise iş geliştirme için ek sorumluluk üstleniyor.

Yeni CEO Manley hafta başında Torino’da şirket üs t yönetimiyle ilk buluşmasını gerçekleştirdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz