Fiat arayı açıyor, pazar payı yüzde 22’ye ulaştı

Fiat; Ağustos ayında en çok tercih edilen marka oldu. Marka, Ağustos ayında 13 bin 469 adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek; Türkiye otomotiv pazarının yüzde 22’sini oluşturdu. Fiat Egea Model Ailesi, sedan, hatchback ve station wagon gövde seçenekleriyle 3 ayrı kategoride kompakt sınıfın en çok satan modelleri oldu.

Geçtiğimiz yıl ve bu yılın ilk 8 ayında otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarının lideri olan Fiat; Temmuz ve Ağustos aylarında, hem toplam, hem de otomobil pazarında en çok tercih edilen marka; Fiat Egea, Ağustos ayında en çok satan otomobil ünvanını korudu.

Lansmanından bu yana 5 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olan Egea, Ağustos ayında 8 bin 127 adetlik satış ile yüzde 18.3’lük pazar payı elde etti. Bu dönemde Fiat’ın hafif ticari araç satışı ise 5 bin 178 adet olarak gerçekleşti. Fiat’ın satış başarısında, Egea kadar Doblo ve Fiorino’nun yüksek performansları en önemli etken olarak dikkatleri çekerken; markanın satışlarındaki yerli üretimin payı yüzde 95 oldu.

2020 yılındaki performansı değerlendiren Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç; “Geçtiğimiz yılın ardından, 2020 yılında da binek ve hafif ticari araç pazarındaki liderliğimizin ve yanı sıra son iki ayda otomobil pazarında en çok tercih edilen marka olmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Egea modelini satışa sunduğumuz 2015 yılında “İyi bir otomobil aynı zamanda ulaşılabilir olmalı” demiştik. Pandemide yeni araç sahipliğine yönelim arttı. Biz de bu süreçte müşterilerimizin yanında olduk. Farklı ihtiyaçlara uygun modellerimiz, ulaşılabilirliğimiz ve dönemin gerekliliklerine uygun olarak; ürettiğimiz çözümlerle talebe yanıt verdik. Geldiğimiz noktada, müşterilerimizin araçlarından duydukları memnuniyet ve deneyimleri sonrasındaki; yüksek tavsiye oranları bizim için çok değerli. Egea Hatchback modelimize de büyük ilgi var. Son 5 yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olan Fiat Egea’nın satışa sunulduğu günden bugüne toplam satış rakamı 230 bin adede yaklaştı.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz