Fiat 6 ayın zirvesinde: 25 bini Egea, 40 bin sattı

Mart ayı ortasında alevlenen COVID-19 salgınının etkileri azalıyor. Evde kapalı insanlar, sokaklara çıktıkça, tüketim de artıya geçti. Otomobil satışları da son 10 yılın ortalamasında bir trende girdi. Tarihin en karışık yıllarından biri olan 2020 yılı yarılandı. Nisan ayında adeta umut kesilen otomotiv satışlarında lider Fiat olarak öne çıktı. Fiat Egea son 4 yılda olduğu gibi yine en çok satan otomobil ünvanını korudu. Türkiye, 2020 Ocak-Haziran döneminde en çok Fiat marka araçları satın aldı. Fiat’a birincilik Egea modelinin yanı sıra Doblo ve Fiorino satışlarından geldi. Fiat 6 ayın zirvesinde: 25 bini Egea, 40 bin sattı.

Egea ailesi 2020 ilk 6 ayında 25 bin adete yakın müşterinin tercihi olurken fiyat fayda dengesiyle öne çıktı.

Fiat marka binek ve hafif ticari araçlar 2020 yılı ilk altı ayında 39 bin 557 adet satışı gerçekleştirerek yüzde 15,6 pazar payı elde etti. İtalyan markanın Türkiye’de ürettiği araçlar sadece haziran ayında 15 bin adete yakın tüketicinin tercihi oldu.

Fiat Egea satışları 6 ayda 24 bin 778 adeti yakaladı. Bu rakamla Egea modeli satışları pek çok markayı geride bıraktı. Adeta kendi başına marka oldu.

2020 Ocak – Haziran en çok satan markalar hangileri görmek için linke bakabilirsiniz!

 

Altan Aytaç : Fiat Türkiye Marka Direktörü

FIAT Türkiye Marka Direktörü Altan Aytaç, liderlik başarısının altında yatan nedenler için şunları söyledi: “Pandemi sürecinin başından itibaren, temassız satış ve servis süreçlerimizi gözden geçirip, güçlendirdik. Fiat sahiplerine tüm bayilerimizde ücretsiz araç dezenfeksiyon hizmeti verdik. Müşterilerimizin araçlarını istedikleri adresten teslim alıp yine adrese teslim uygulamalarımızı devreye aldık. Garantisi biten araçların garantisini uzattık ve bakım zorunluluklarını öteledik.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz