En güvenilir lüks araç seçimi; Lexus ES Sedan

En güvenilir ve lüks araç otomobil ödülünü ilk kazanan modeller arasında, Avensis temelini kullanan Lexus IS modeli vardı. Bu kez ödül sahiplerinden biri yeniden Lexus ES Sedan modeli oldu.  Dünya çapında bağımsız araştırma kuruluşlarından biri olan J.D. Power; her yıl olduğu gibi 3 yaşındaki araçlarda son 12 ayda yaşanan problemlerle ilgili bir araştırmaya imza attı.

Toyota yönetiminde premium lüks araçlar üreten Lexus, konforlu sürüşü ve tasarımıyla ES Sedan modeli ile gerçek kullanıcıların önüne çıktı. Gerçek kullanıcılardan elde edilen verilere göre kategorisinde 2019’daki En Güvenilir Lüks Araç olarak seçildi.

Önceki nesil ES Sedan modelinin başarısını daha ileriye taşıyan yeni nesil ES Sedan; konforlu sürüşünü, kalite ve sorunsuzlukla birleştirdi.

ES Sedan düşük tüketimiyle de adından söz ettirmişti

Avrupa’daki en büyük otomobil kulübü ADAC’ın Ecotest araştırmasında, düşük tüketimiyle en iyi sonucu elde etmeyi başarmıştı. Lüks araç ve hibrit konusunda öncü olan Lexus, ES 300h modelinde yüksek verimliliğe sahip 2.5 litrelik benzinli ve elektrikli motoruyla birlikte, düşük tüketiminin yanı sıra 218 HP’lik gücüyle yüksek performans da sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz