Elon Musk Tesla pick-up Cybertruck modeli tanıttı

Tesla, bir süredir gündemde olan pick-up (pikap) modelini sonunda Elon Musk ile tanıttı. Kısa bir süre önce otoajanda olarak bir Türk tasarımcının elinden çıkan tasarım taslağını yayınlamıştık. Ancak bugün bizzat Elon Musk tarafından tanıtılan Cybertruck bundan oldukça uzak bir çizgiye sahip. Yüzde 100 elektrikli pikap, dünya yollarında değil daha çok Musk’ın uzay denemelerinde kullanılacak izlenimi veriyor. Elon Musk, Cybertruck modelinin zırhlı camlarının dayanıklılığını göstermek isterken camların kırılması ise şaşkınlık yarattı.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, ABD’nin Los Angeles kentinde düzenlediği bir etkinlikte; Cybertruck adlı elektrikli pikap kamyonunu tanıttı. Musk, aracın özelliklerini anlatırken zırhlı camların ne kadar dayanıklı olduğunu göstermek isterken araca atılan metal toplar, beklenenin aksine iki camı da kırdı.

Resmi olarak paylaşılan fotoğraflarda fütüristik bir tasarıma sahip olan aracın başlangıç satış fiyatı 39 bin 900 dolar olarak açıklandı. Dörtçeker çift motorlu olarak 49 bin 900 dolar 4 çeker 3 motor ise 69 bin 900 dolar fiyatla satın alınabilecek. Otonom sürüş özelliği için ekstra 7 bin dolar ödemek gerekiyor.

Tesla Cybertruck pick-up (pikap), yaklaşık 2.9 saniyede 100 km/sa hıza çıkabiliyor. Farklı batarya seçenekleri olan araç, 400 kilometre, 480 kilometre ve 800 kilometre gibi farklı menzil seçeneklerine sahip.

Aracın seri üretimine 2021 yılında başlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz