Elon Musk ölçüp biçti, elektrikli pick up üretecek

Elektrikli otomobil gündeminin ayrılmaz parçası haline gelen Tesla’nın patronu Elon Musk, Model3, ModelX derken Tesla pick up üreteceğini açıkladı.

Tesla kurucusu ve CEO’su Elon Musk, şirketin Model Y adını taşıyacak crossover modelini takiben bir Tesla pick up araç üretim aşamasına geçeceğini söyledi.

Elon Musk’ın pick up planı bu twit ile ortaya çıktı.

Musk, bu önemli açıklamasını tweetter üzerinden yaptı. Salı günü attığı bir twittte Musk, pick up üreteceklerini ama bunu temel mühendislik çalışmalarını yürüttükleri ve 2019 planlarında olan Model Y’nin önüne alamayacaklarını söyledi. Musk, 5 yıldır mühendislik hesaplarını yaptıkları bir pick up projesine sahip olduklarını ifade etti.

Musk, üretecekleri pickup ın ne kadar büyük olacağı sorulduğunda ise Ford F- 150 ya da  “belki biraz daha büyük.” cevabını verdi.

Tesla Semi kamyon ile ortaya çıkan bir pikap olayı var. Tesla Semi bir kamyondan çok bir pickap gibi çizilmiş ve arkasına da küçük bir 5 kapılı otomobil yerleştirilmiş. Bu araç tabii ki Ford F 150’den oldukça büyük ama Musk’ın ne yapacağı da hiç belli olmaz.

Musk’ın twitter deki cevabı Kanadalı bir okurunun sorduğu soruya verdiği cevapla ortaya çıktı. Model Y crossover, Model 3’le aynı platformu paylaşacak ve büyük olasılıkla aynı güç aktarma organını veya küçük dört kapılı gövdenin bir türevini kullanacak. Tesla, 2019 yılının ortasında üretime başlamadan önce önümüzdeki yıl veya en geç 2019 başında aracın ilk çizimlerini gösterecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz